GEOCENTRUM DOSKONAŁOŚCI – projekt w czołówce Konkursu 1/PKR/POWER/3.1/2015 Narodowego Centrum Badania i Rozwoju
Wiadomość, opublikowana 29-03-2016

Z przyjemnością informujemy, że na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych w dniu 21 marca br. rozpoczęto realizację projektu GEOCENTRUM DOSKONAŁOŚCI w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższymi organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Na 465 złożonych wniosków projekt uzyskał bardzo wysokie 4 miejsce.

Projekt skierowany jest do 300 studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia kierunków: geografia, geoinformacja, geologia i gospodarka przestrzenna. Kierownikiem projektu jest prof. UAM. dr hab. Małgorzata Mazurek.

Celem głównym projektu GEOCENTRUM DOSKONAŁOŚCI autorskiego programu dostosowywania studentów Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM do współczesnych wymagań rynku pracy jest podniesienie kompetencji studentów odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa oraz ułatwienie im wejścia na rynek pracy poprzez rozwój i wyposażenie w kompetencje oczekiwane przez pracodawców. Projekt wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu wyrażanemu przez pracodawców, jak i oczekiwaniom samych studentów. Wymienione cele będą realizowane poprzez certyfikowane szkolenia, zajęcia warsztatowe, zadania praktyczne w formie projektowej oraz wizyty studyjne. Studenci będą pracować w interdyscyplinarnych zespołach przygotowujących do pracy w różnorodnym środowisku zawodowym. Projekt obejmuje dwie edycje w okresach: 21/03/2016-30/09/2016 i 1/10/2016 – 30/09/2017. Informacje o projekcie znajdują się na stronie: http://geocentrum.home.amu.edu.pl/.

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński