Dr hab. Danuta Konieczka-Śliwińska w Radzie Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście
Wiadomość, opublikowana 23-03-2016

8 marca 2016 r. w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu dr hab. Danuta Konieczka-Śliwińska z Instytutu Historii UAM odebrała z rąk Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego nominację do Rady Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Rada MCEAH jest ciałem doradczym, opiniującym podejmowaną przez Centrum działalność edukacyjną. Jej członków powołuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. W Radzie MCEAH zasiada 10 ekspertów z Polski i z zagranicy. Dr hab. D. Konieczka-Śliwińska jest jedynym dydaktykiem historii  wśród pięciu reprezentantów Polski w Radzie. Poza nią zostali powołani jeszcze: doc. dr Vojtěch Blodig, zastępca dyrektora miejsca pamięci w Terezinie; dr Wolf Kaiser, były dyrektor Domu Konferencji Wannsee w Berlinie; prof. Marek Kucia z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie; Olivier Lalieu z Memorial de la Shoah w Paryżu; dr Piotr Paziński, pisarz, redaktor naczelny miesięcznika „Midrasz”; Karen Pollock, dyrektor Holocaust Educational Trust; dr Irina Scherbakova ze stowarzyszenia Memoriał w Moskwie; Jacek Stawiski, szef redakcji Świat w telewizji TVN24 Biznes i Świat; prof. Dariusz Stola, dyrektor Muzeum POLIN i członek Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Kadencja Rady MCEAH trwa 4 lata.

Informację wprowadził/a: Maciej Bether