XIX Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 20 kwietnia 2016
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-04-2016

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to odbywające się co roku święto akademickiego Poznania.

Festiwal jest jedyną w swoim rodzaju okazją do promowania uczelni wyższych i ośrodków naukowych, z której mogą skorzystać wszyscy chętni, niezależnie od wieku, profesji czy indywidualnych zainteresowań. Dla młodzieży szkolnej Festiwal Nauki i Sztuki stwarza możliwość przyjrzenia się specyfice pracy badawczej poszczególnych wydziałów, a także jest doskonałą okazją do poszerzenia zainteresowań, ułatwienia podjęcia decyzji o wyborze przyszłej ścieżki kształcenia.

W ramach każdej edycji Festiwalu odbywa się wiele imprez popularyzujących naukę przygotowanych przez kilkuset pracowników naukowych i studentów. Ponad połowa z nich to propozycje Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Festiwal jest nie tylko prezentacją dorobku środowiska akademickiego, lecz również rozbudza zainteresowania kulturą regionu oraz rozwija potrzeby obcowania z nauką i sztuką, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Na plakacie propozycje Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir