„Przekazy Horyzontów” - wystawa malarstwa
Wydarzenie, rozpoczyna się 18-03-2016

Think Art-Myślenie Sztuką zaprasza na wystawę malarstwa Izabeli Rudzkiej „Przekazy Horyzontów”. Wernisaż odbędzie się w dniu 18 marca 2016 r. o godz. 19.00 w Poznaniu. Na wystawie zaprezentowane zostaną najnowsze obrazy artystki inspirowane spojrzeniem na przestrzeń poprzez jej horyzonty.

Wystawa towarzyszy projektowi Izabeli Rudzkiej „Artyzm Natury - Geneza Subtelności. Synergia tworzy całość” II etap „Przestrzeń Percepcji” realizowanemu we współpracy z Wydziałem Biologii UAM.  Partnerem wystawy i II etapu projektu „Artyzm Natury - Geneza Subtelności. Synergia tworzy całość. Przestrzeń Percepcji” jest firma ROYAL TALENS.

Zapraszamy na wystawę od 18.03.2016 do 6.04.2016 od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 20:00, Think Art-Myślenie Sztuką, ul. Za Groblą 3/4 Poznań. Informacje:  www.thinkart.pl, Izabela Rudzka tel. 601 637 099.

Horyzont w klasycznej etymologii tego słowa związany był zawsze z przestrzenią, której był częścią jako linia powstała z przecięcia sfery niebieskiej na dwie części wyznaczające granice pomiędzy przestrzenią widoczną dla obserwacji i przestrzenią zasłoniętą przez Ziemię. Współczesna nauka rozszerza atrybut geometryczny przestrzeni o wielowymiarowość, ale również daje jej atrybut energetyczny (przestrzeń jest energią).W tym kontekście weryfikuje się również pojęcie horyzontu poza klasyczną etymologię. Prezentowane przeze mnie w ramach tej wystawy obrazy inspirowane są moim spojrzeniem na przestrzeń poprzez jej horyzonty. Każdy horyzont jest wizerunkiem przestrzeni, która go tworzy i jednocześnie wizerunkiem nieskończoności, którą przysłania.
Izabela Rudzka

dr Izabela Rudzka
Studiowała malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W roku 2011 obroniła przewód doktorski w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie sztuki piękne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2012 roku rozpoczyna pracę jako adiunkt na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym. Izabela Rudzka jest aktywną malarką, promuje sztukę działając jako kurator wystaw. Projektuje obiekty szklane dla hut na Murano koło Wenecji we Włoszech. Współpracuje z Teatrem Ósmego Dnia w Poznaniu jako projektantka kostiumów i elementów scenografii. Jest autorką projektów artystycznych w Polsce, Chinach i we Włoszech, między innymi  „Artyzm Natury Geneza Subtelności. Synergia Tworzy całość” dla Wydziału Biologii UAM. Stworzyła i  prowadzi przestrzeń dla sztuki Think Art - Myślenie Sztuką.

Informację wprowadził/a: Konrad Szambelan