Zespołowa Opieka Duszpasterska, czyli jak można odpowiedzieć na potrzeby chorego? - Sprawozdanie po konferencji
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-03-2016

W dniu 12 marca 2016 r. z inicjatywy Wydziału Teologicznego UAM i Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II odbyło się sympozjum poświęcone opiece duchowej ludzi chorych.

Prelegenci, praktycy w pracy z chorymi, podkreślali znaczenie całościowej opieki nad chorym, nie tylko od strony medycznej, ale również duchowej. Wskazywali na wielkie niebezpieczeństwo, jakim jest traktowanie chorego tylko jako jednostki chorobowej. Jako postulat ożywionej dyskusji po wygłoszonych referatach zgłoszono konieczność uruchomienia programów szkolenia osób, którego chciałyby zaangażować się w zespołach opieki duszpasterskiej chorych.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir