Czy Europa zmierza ku zagładzie?
Wydarzenie, trwa od 09-03-2016 do 09-03-2016

Dnia 9 marca br. odbyło się na Wydziale Teologicznym spotkanie z o. Maciejem Ziębą, dominikaninem, filozofem i teologiem, założycielem Instytutu Tertio Millennio.

Dominikanin został zaproszony przez członków Koła Naukowego Studentów Wydziału Teologicznego
i wygłosił prelekcję na temat obecnej sytuacji w Europie. Zgromadzeni studenci i osoby spoza Wydziału mogli wysłuchać wykładu oraz wziąć udział w dyskusji. Spotkaniu towarzyszyła promocja nowej książki o. Macieja Zięby - Kłopot za kłopotem. Katolik w dryfującej Europie.
Tematyka spotkania dotyczyła problemów, jakie w ostatnich latach dotykają Europę, a które zapoczątkowane zostały wraz z odcięciem się od starego kontynentu, od spuścizny chrześcijańskiej. Pytaniem zasadniczym, postawionym wobec wszystkich chrześcijan, jest to, jak wobec tych problemów się ustosunkować oraz w jaki sposób działać na rzecz Kościoła
i żywej wiary.
Co Kościół może zaproponować Europie będącej w stanie rozkładu, a także jak wobec różnych bolączek zachować mają się wierni. Liczne pytania i podjęta próba odpowiedzi zawarta w książce były materią całego wydarzenia.
Ojciec Maciej zachęcił, aby każdy z nas podejmował działania, które będą prowadziły do pogłębiania wiary i budowania chrześcijańskiej Polski i Europy.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir