ODNOWIENIE DOKTORATU PROFESORA STANISŁAWA SOŁTYSIŃSKIEGO
Wydarzenie, trwa od 14-03-2016 do 14-03-2016

Uprzejmie informujemy, że dnia 14 marca 2016 r. o godz. 12.00
w Auli Lubrańskiego UAM (ul. Wieniawskiego 1)
odbędzie się uroczystość odnowienia doktoratu Profesora Stanisława Sołtysińskiego.

Profesor Stanisław Sołtysiński jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli nauki prawa. Imponujący dorobek naukowy obejmuje dzieła z zakresu klasycznej cywilistyki, własności intelektualnej, prawa prywatnego międzynarodowego, prawa spółek handlowych, ochrony konkurencji, międzynarodowego prawa handlowego, arbitrażu handlowego i inwestycyjnego.

Jest członkiem korespondentem Polskiej Akademii Umiejętności oraz członkiem zwyczajnym Academia Scientiarum et Artium Europaea (Salzburg) i Academia Europaea (Londyn). Uczestniczy w elitarnych grupach badawczych ds. prawa spółek: European Model Company Law Group (EMCA) oraz European Company Law Experts (ECLE). W latach 2003-2013 wchodził w skład Rady Zarządzającej UNIDROIT (International Institute for the Unification of Private Law).

W 2010 r. otrzymał doktorat honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2015 r. został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2005 r. został odznaczony przez Prezesa Rady Ministrów Odznaką Honorową „Za zasługi dla wynalazczości”, a w 2013 r. przez Ministra Spraw Zagranicznych – Odznaką „Bene Merito”. Posiada Odznakę Honorową Miasta Poznania, a także godność Lidera Pracy Organicznej i statuetkę Honorowego Hipolita, przyznane przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego.

UAM – pasja dobrze wykształcona

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus