Festiwal Pora na Skandynawię, 25 lutego – 9 marca 2016 r.
Wydarzenie, trwa od 25-02-2016 do 09-03-2016

Katedra Skandynawistyki UAM i Centrum Kultury ZAMEK zapraszają na tegoroczną edycję festiwalu PORA NA SKANDYNAWIĘ – „Islandia wczoraj i dziś”. W programie spotkania, warsztaty i filmy.

PROGRAM:

26.02, g. 17: „Islandzki – czy naprawdę taki trudny?” – prowadzenie: dr Przemysław Czarnecki (Katedra Skandynawistyki UAM), Collegium Novum (Wydział Neofilologii UAM) – Katedra Skandynawistyki, IIp., sala 204A, wstęp wolny – obowiązują zapisy. Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa na adres: przcza@amu.edu.pl.

01.03, g. 17.00: wieczór z Eddą poetycką - wieczór poetycki poświęcony „Eddzie poetyckiej” – zbiorowi pieśni o skandynawskich bogach i bohaterach oraz autorce jej polskiego przekładu – Apolonii Załuskiej-Strömberg. Wieczór przygotowany we współpracy z Projektem Edda.  Sala Audiowizualna (CK Zamek) – wstęp wolny.

04.03, g. 18: Spotkanie wokół książki „Sagi islandzkie. Zarys dziejów literatury staronordyckiej” – z udziałem autorów:  – prof. Dominiki Skrzypek (Katedra Skandynawistyki UAM) i dr. Przemysława Czarneckiego (Katedra Skandynawistyki UAM). Prowadzenie: dr Jakub Morawiec (Uniwersytet Śląski) – współredaktor, a także autor.Sala Prób (CK Zamek) – wstęp wolny.

05.03, , g. 11-13.00: GWIAZDA PÓŁNOCY – warsztaty robienia na drutach – Stickcafé, Prowadzenie: Dominika Skrzypek (Katedra Skandynawistyki UAM), Sklep z włóczką Moher, ul. Ratajczaka 8, zapisy: sylwias@amu.edu.pl, koszt uczestnictwa w warsztatach: 30 zł (opłata obejmuje włóczkę potrzebną do wykonania wzoru oraz poczęstunek: kawa+ciastko). Wpłaty należy dokonać na konto sklepu Moher: 18 1910 1048 2202 4794 0149 0001, w tytule przelewu pisząc Pora na Skandynawię. Liczba miejsc ograniczona.

09.03, g. 19: TANDEMEM WOKÓŁ ISLANDII  – spotkanie z podróżnikami, prowadzenie: Luiza Stosik-Turek, Bartosz Turek (www.tuitam.net), Nowe Kino Pałacowe (CK Zamek), bilety: 5 zł.

25.02-09.03: SKANDYNAWSKI STOLIK KSIĄŻKOWY - Bookowski. Księgarnia w Zamku  (w CK Zamek), w godzinach otwarcia księgarni (poniedziałek - sobota 11:00 - 20:00,niedziela: 11:00 - 17:00). Książki skandynawskie i o Skandynawii!

25.02-08.03: POKAZY FILMÓW ISLANDZKICH  - w ramach cyklu „Ultima Thule – na krańcu świata”  - program projekcji filmowych dostępny na stronie CK Zamek (Nowe Kino Pałacowe) oraz na facebooku Pora na Skandynawię.

Wstęp na projekcje filmowe – na podstawie darmowych wejściówek (do odbioru w kasie CK Zamek).

www.facebook.com/PoraNaSkandynawie/

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb