Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 25-02-2016

Zapraszamy do lektury „Życia Uniwersyteckiego” nowy numer jest już dostępny na naszej stronie internetowej www.zycie.amu.edu.pl.

W tym miesiącu przeczytacie Państwo:

„Jaki rektor na nasze czasy” o refleksje na temat zbliżających się wyborów rektorskich poprosiliśmy uniwersyteckich uczonych: prof. Jacka Gulińskiego, prof. Danutę Konieczko-Śliwińską, prof. Marka Kwieka oraz prof. Zbyszko Melosika.
„Niedokończona kadencja” - profesora Leszka Nowaka wspomina prof. Jerzy Marian Brzeziński.
„Jego bogaty życiorys mógłby wypełnić życiorysy co najmniej kilku osób” – mówił rektor UAM prof. Bronisław Marciniak w trakcie uroczystości jubileuszu 75 urodzin prof. Bogdana Marcińca. O uroczystości w Auli Lubrańskiego pisze Jolanta Lenartowicz w tekście: „Idzie skacząc po górach, przeskakując pagórki”.
„Barwy średniowiecznej codzienności” Maria Rybicka odwiedza Archiwum Archidiecezjalne w Gnieźnie, gdzie w magazynach odnalezione zostały unikalne dokumenty z przełomu XIV i XV wieku.

Zapraszamy do lektury!

Informację wprowadził/a: Magdalena Ziółek