XII OGÓLNOPOLSKIA KONFERENCJIA FILOZOFII FIZYKI
Wydarzenie, trwa od 04-03-2016 do 05-03-2016

Zapraszamy do udziału w XII OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI FILOZOFII FIZYKI organizowanej przez Wydział Fizyki i Instytut Filozofii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu pod patronatem Sekcji Filozofii Przyrody Polskiego Towarzystwa Filozoficznego i Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Konferencja odbędzie się 4-5 marca 2016 r. w Auli Maxima Wydziału Fizyki UAM. Trzysta pięćdziesiąt lat po Annus Mirabilis Izaaka Newtona, pamiętając o jego deklaracji: „Platon a także Arystoteles to moi przyjaciele, ale najlepszym moim przyjacielem jest prawda”, proponujemy wspólną refleksję filozofów, przyrodoznawców i artystów na temat: Prawda w nauce.

Sugerowane grupy tematyczne:

• Rewolucja naukowa sprzed 350 lat - znaczenie Izaaka Newtona dla fizyki,
  • Filozoficzne pojmowanie prawdy i prawdy naukowej,
  • Prawda według fizyków,
  • Klasyczne ideały prawdy naukowej a współczesne problemy poznania naukowego,
  • Prawdziwość teorii kwantowych i kosmologicznych?
  • Kłamstwo w nauce i jego użycie,
  • Prawda artysty?

Forma zgłoszenia: e-mail na wskazane niżej adresy z tematem i kilkuzdaniowym jego rozszerzeniem.

Serdecznie pozdrawiamy

Prof. zw. dr hab. Zdzisław Błaszczak