Czasopismo Studia Historiae Oeconomicae
Wiadomość, opublikowana 17-02-2016
Rocznik skierowany do historyków, w tym szczególnie gospodarczych, ekonomistów, socjologów i przedstawicieli nauk społecznych, którzy zainteresowani są zagadnieniami z teorii i praktyki gospodarowania w kontekście uwarunkowań społecznych i kulturowych. Pierwszy numer ukazał się w 1967 roku, a do grona założycieli należeli prof. Czesław Łuczak i prof. Jerzy Topolski. Pierwotnym założeniem redaktorów było udostępnianie wyników badań polskich uczonych w obszarze historii gospodarczej i społecznej w językach kongresowych. Współcześnie łamy czasopisma otwarte są na artykuły problemowe i przeglądowe dotyczące nowych zjawisk w życiu gospodarczym i społecznym, ich ujęć teoretycznych i hipotez społeczno-ekonomicznych.

Wersję pierwotną stanowi wersja drukowana czasopisma.
Czasopismo wydawane jest również w wersji elektronicznej na platformie DeGruyter (http://www.degruyter.com/view/j/sho)
Informacje dla autorów i materiały do pobrania: http://www.zhg.amu.edu.pl/sho

Redakcja:
dr hab. Roman Macyra, prof. ndzw. (redaktor naczelny), macyra@amu.edu.pl
dr Marcin Graban (sekretarz redakcji), mgraban@amu.edu.pl

Adres redakcji:
Instytut Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
ul. Umultowska 89d, 61-614 Poznań

Członkowie Rady Naukowej Studia Historiae Oeconomicae:

prof. dr hab. Krzysztof Broński (Kraków)
prof. dr hab. Jędrzej Chumiński (Wrocław)
prof. dr hab. Janusz Kaliński (Warszawa)