Wydział Anglistyki zaprasza na kolejną edycję studiów podyplomowych
Wiadomość, opublikowana 10-02-2016

Wydział Anglistyki prowadzi rekrutację słuchaczy studium podyplomowego "Język angielski w wychowaniu przedszkolnym i nauczaniu początkowym".

Oferta tych studiów podyplomowych powstała jako odpowiedź na nowelizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego, podpisanej przez minister edukacji w kwietniu 2014 roku, zgodnie z którą od 1 września 2015 roku wszystkie 5-latki, a od 1 września 2017 roku również młodsze dzieci będą się uczyć obowiązkowo, bezpłatnie języka obcego w przedszkolach.

Studia realizowane są na Wydziale Anglistyki UAM. Łączą przygotowanie metodyczne z intensywnym kursem języka angielskiego. Pod względem językowym, wymogiem jest podstawowa znajomość języka angielskiego.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci studiów wyższych zawodowych (I stopnia), studiów magisterskich (II stopnia), lub studiów podyplomowych z zakresu wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego, którzy zadeklarują znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym lub wyższym.

Termin składania dokumentów: do 29.02.2016 roku (decyduje kolejność zgłoszeń).

Więcej informacji pod adresem http://wa.amu.edu.pl/studia-przedszkola/

Informację wprowadził/a: Marcin Turski