Komitet Nauk Pra- i Protohistorycznych PAN
Wiadomość, opublikowana 04-02-2016

W wyniku ogólnopolskich wyborów do Komitetu Nauk Pra- i Protohistorycznych PAN, pracownicy Wydziału Historycznego UAM uzyskali niezwykle silną reprezentację w tym gremium.

Wprowadzenie doń aż sześciu przedstawicieli, którymi są prof. dr hab. Janusz Czebreszuk, prof. dr hab. Hanna-Kóčka-Krenz, prof. dr hab. Aleksander Kośko, prof. dr hab. Danuta Minta-Tworzowska, prof. dr hab. Marzena Szmyt i prof. UAM dr hab. Andrzej Michałowski, należy uznać za niezwykły sukces naszego akademickiego środowiska archeologicznego, a jednocześnie potwierdzenie ogólnopolskiego dlań uznania i zaufania. Przejawia się to niewątpliwie także w wyborze do Prezydium Komitetu Nauk Par- i Protohistorycznych dwóch osób z tegoż grona: prof. D. Minta-Tworzowska i prof. M. Szmyt. Do wymienionych tu nazwisk, warto dodać jeszcze dalszych dwóch przedstawicieli poznańskiego ośrodka archeologicznego, w osobach prof. dr hab. Michała Kobusiewicza oraz dr hab. Jacka Kabacińskiego, wywodzących się z Oddziału w Poznaniu Polskiej Akademii Nauk, a związanych także wieloletnią współpracą z naszym Uniwersytetem. Tak liczna reprezentacja przedstawicieli poznańskiego ośrodka archeologicznego w bieżącej kadencji Komitetu Nauk Pra- i Protohistorycznych PAN, jest dowodem jego niezwykłej aktywności i prężnych działań na ogólnopolskim forum archeologii.

Informację wprowadził/a: Maciej Bether