Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej dla o. prof. dr hab. Piotra Nawrota
Wiadomość, opublikowana 27-04-2016

O. prof. dr hab. Piotr Nawrot SVD z Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu został odznaczony postanowieniem prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego z dnia 29.07.2015 r., na wniosek ministra spraw zagranicznych, KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ za wybitne zasługi w promowaniu polskiej kultury, za osiągnięcia w dziedzinie muzykologii w Ameryce Łacińskiej.

Wraz z Ashley Solomon, profesorem i dyrektorem Wydziału Muzyki Dawnej z Royal College of Music w Londynie, prowadzi zespół Arakaendar (chór i orkiestra), z którym dali koncerty w wielu częściach świata i nagrali 4 płyty [CD].
Członek Anthropos Institut (Sankt Augustin/Bonn, Niemcy) oraz Boliwijskiej Akademii Historii Kościoła, Członek Organizacji na Rzecz Sztuki i Kultury (APAC) w Santa Cruz de la Sierra (Boliwia).

Odznaczenie wręczyła 23 kwietnia 2016 r. Pani Izabela Matusz, Ambasador RP z Limy (Peru) w Boliwii.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir