Sprawozdanie z konferencji "Prawny model zatrudnienia nauczyciela akademickiego"
Wiadomość, opublikowana 22-01-2016

W dniu 15 stycznia 2016 r. w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji UAM, z inicjatywy Rektora UAM prof. dr. hab. Bronisława Marciniaka i Dziekana WPiA UAM prof. dr. hab. Romana Budzinowskiego, odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Prawny model zatrudnienia nauczyciela akademickiego”. Konferencję patronatem honorowym objął Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. dr hab. Wiesław Banyś.

Zorganizowanie takiej konferencji zostało podyktowane głęboką potrzebą przedyskutowania i w konsekwencji wysunięcia spójnej i kompleksowej propozycji prawnej regulacji dotyczącej zatrudnienia nauczyciela akademickiego. Istnieje bowiem konieczność takiego unormowania, które odpowie wyzwaniom współczesności, a jednocześnie stworzy optymalne uwarunkowania dla misji, jaką niewątpliwie jest praca nauczyciela akademickiego.

W konferencji udział wzięli m.in. Przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Prof. Jerzy Woźnicki, Prorektor ds kadry i rozwoju uczelni UAM - Prof. Andrzej Lesicki, Prorektor ds kształcenia UAM - Prof. Krzysztof Krasowski, Z-ca Dyrektora Departamentu Szkolnictwa Wyższego i Kontroli - dr Ewa Trojanowska, Prof. Jakub Stelina (UG), Prof. Zbigniew Góral (UŁ), Prof. Krzysztof Baran (UJ), dr hab. Monika Lewandnowicz Machnikowska (Uwr), dr hab. Krzysztof Walczak (UW), dr hab. Anna Musiała (UAM), dr Aleksandra Bocheńska (UAM).

Załączone zdjęcia wykonał Maciej Męczyński - Życie Uniwersyteckie.

Informację wprowadził/a: USI Prawo