Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 19-01-2016

Zapraszamy do lektury styczniowego numeru „Życia Uniwersyteckiego”. Miesięcznik jest już dostępny na stronie: www.zycie.amu.edu.pl.

A w numerze:

"Nadchodzi czas wyborów" – prof. Grzegorz Schroeder – przewodniczący komisji wyborczej UAM odpowiada na pytania dotyczące zbliżających się wyborów rektorskich.

O wieczności i innych fenomenach rozmawiają prof. Anna Grzegorczyk i Jolanta Lenartowicz.

Twórca „Poznańskich słowików”, pięciokrotny rektor poznańskiej Akademii Muzycznej i … absolwent Sekcji Muzykologii Wydziału Humanistycznego UAM – o kim mowa? Zainteresowanych odsyłamy do tekstu Aleksandry Polewskiej:  „Słowik na Uniwersytecie”.

Pod koniec ubiegłego roku zapukała do drzwi redakcji „Życia Uniwersyteckiego” nasza czytelniczka pani Izabela Teresińska przekazując nam archiwalne zdjęcia z uniwersyteckich bali. Posłużyły one Filipowi Czekale do napisania tekstu: „Niech żyje bal” wspominającego tamte czasy.

A na koniec „Zawsze w górę..” Natalia Chromińska wspomina zmarłego w grudniu ubiegłego roku dominikanina o. Jana Górę.

Zapraszamy do lektury!

Informację wprowadził/a: Magdalena Ziółek