Poznanska Dyskusyjna Akademia Komiksu
Wydarzenie, trwa od 20-01-2016 do 20-01-2016

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej serdecznie zapraszają na spotkanie w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Komiksowa auto-biografia, czyli gdzie przebiega granica? Tym razem w Akademii wystąpi dr Michał Traczyk. Nasz gość przyjrzy się komiksom, w których w różny sposób ujęte wątki (auto)biograficzne wpływają na ich klasyfikowanie przez czytelników, choć zastosowane zabiegi artystyczne oraz sposób prowadzenia narracji pozwalają na powzięcie pewnych wątpliwości.

Od stycznia 2016 roku PDAK zyskuje nowego partnera - Europost24 - dzięki któremu słuchacze kolejnych wykładów, prócz wrażeń z ciekawych prelekcji będą mogli wynieść ze spotkania także prezent związany z tematyką bądź specyfiką Akademii. Wśród słuchaczy styczniowego spotkania zostaną rozlosowane: "Gry jaskółek" Zeiny Abirached oraz egzemplarze "Zeszytów Komiksowych".

dr Michał Traczyk - zastępca redaktora naczelnego "Zeszytów Komiksowych", autor książki Poezja w piosence. Od Tuwima do Świetlickiego (Poznań 2009) oraz redaktor trzech następnych, poświęconych Agnieszce Osieckiej (2003), teatrowi piosenki (2005) i Jackowi Kaczmarskiemu (2010). Obecnie przede wszystkim zastanawia się nad relacjami komiksu i muzyki.

Spotkanie odbędzie się 20 stycznia 2016 o godzinie 18.00 w sali 82 w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40.

PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.

PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji, podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.

PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.

PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i odkryć fascynujący świat gry między słowem a obrazem.

Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18.00.

Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej.

Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Kontakt:

dr Rafał Wójcik, Pracownia Starych Druków/Kolekcja Komiksów, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38/40, 61-816 Poznań, tel.: 61 829-3829

email: rafal@amu.edu.pl

www: lib.amu.edu.pl

oraz

dr Michał Traczyk, Fundacja Instytut Kultury Popularnej, ul. Geodetów 30,60-447 Poznań; tel. 603079750

email: kontakt@fundacja-ikp.pl

www: http://fundacja-ikp.pl/