Studenci z Ukrainy i Rosji stypendystami Fundacji Rumak
Wiadomość, opublikowana 12-01-2016

Spotkanie opłatkowe studentów i pracowników Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie uświetnili swoją obecnością duszpasterz akademicki oraz przedstawiciele władz Miasta i Powiatu gnieźnieńskiego. Program artystyczny przygotowany został przez studentów i pracowników IKE. Ważnym elementem spotkania było wręczenie stypendiów ufundowanych studentom IKE przez Grupę Kapitałową IMMOBILE S.A. i Fundację Rumak, reprezentowaną przez Prezesa Rafała Jerzego.

Stypendia otrzymali studenci komunikacji europejskiej z Ukrainy i Rosji: Jarka Komendra, Daria Zabolotna, Rafał Haładij, Katia Fisenko, Polina Sokol. Fundatorzy współpracują z Instytutem od dwóch lat, zapewniając istotne wsparcie dla studentów zagranicznych. W Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie studiuje obecnie 28 studentów obcokrajowców z Kazachstanu, Rosji i Ukrainy.

Informację wprowadził/a: Piotr Pawlak