Wykłady gościnne na Wydziale Neofilologii
Wydarzenie, trwa od 11-01-2016 do 12-01-2016

Instytut Filologii Germańskiej serdecznie zaprasza na wykłady gościnne w języku niemieckim i angielskim.

Gościem Zakładu Kultury Niemieckiego Obszaru Językowego będzie historyk sztuki, Prof. Dr. Michael Scholz-Hänsel (Universität Leipzig). Specjalizujący się w sztuce iberyjskiej prof. Scholz-Hänsel wygłosi dwa wykłady:

Kitsch: Ein neuer Trend in der deutschen Kunst- und Ausstellungslandschaft
11 stycznia 2016 r. (pon.) godz. 12:00, Collegium Novum, sala C3

From Pompeji to Lago di Garda: Gardens in Italy from the Antiquity to Now
12 stycznia 2016 r. (wt.) godz. 10:00, Collegium Novum, sala C3.
Serdecznie zapraszamy!

Prof. Dr. Michael Scholz-Hänsel - od 2011 profesor w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu w Lipsku (habilitacja w Marburgu w 1996 r. na podstawie rozprawy Kunst und Inquisition. Von Wegen und Folgen der Intoleranz); badacz hiszpańskiej sztuki ery nowożytnej, ikonografii chrześcijańskiej i politycznej oraz problemu wymiany międzykulturowej w obrębie sztuki współczesnej. Współwydawca monografii zbiorowej El Greco und der Streit um die Moderne, Berlin: Walter De Gruyter 2015 oraz licznych katalogów poświęconych sztuce iberyjskiej.

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb