Rewolucja w Bibliotece Uniwersyteckiej
Wiadomość, opublikowana 09-11-2012
Biblioteka Uniwersytecka wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników wdrożyła pakiet najnowocześniejszych, rewolucyjnych usług bibliotecznych, dzięki którym można korzystać z zasobów BU wszędzie i o każdej porze. Wystarczy tylko dostęp do Internetu. Są to rozwiązania pionierskie na gruncie polskim.

CYFROWY KATALOG BIBLIOTEKI – DIGIT CARDS

Dzięki zeskanowaniu alfabetycznego katalogu kartkowego, pierwszy raz w historii, po 110 latach funkcjonowania biblioteki informacje o wszystkich zgromadzonych u nas książkach i czasopismach będą dostępne w Internecie dla zainteresowanych na całym świecie. W specjalnie przygotowanym programie możliwe będzie zdalne złożenie zamówienia do czytelni. O fakcie realizacji czytelnik zostanie poinformowany drogą mailową.

 

MULTIWYSZUKIWARKA ZASOBÓW ELEKTRONICZNYCH – SUMMON

Biblioteka to nie tylko książki i czasopisma print. To także bogactwo zasobów elektronicznych: tysięcy e-czasopism, ebooków, baz. Wyszukiwanie informacji do prac zaliczeniowych, naukowych, badawczych nigdy nie było tak proste. Dzięki innowacyjnej wyszukiwarce SUMMON możliwe będzie wprowadzenie wyrażenia do ramki wyszukiwawczej i jednoczesne przeszukanie katalogu biblioteki, repozytorium instytucjonalnego prac naukowych AMUR, Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej i wreszcie wszystkich licencjonowanych i otwartych zasobów elektronicznych.

 

APLIKACJA ZDALNEGO DOSTARCZANIA SKANÓW - LIBSMART COPY

Jesteś zainteresowany otrzymaniem skanu artykułu czasopisma bądź fragmentu książki? Za pośrednictwem jednej aplikacji możesz zamówić, opłacić i pobrać zeskanowaną treść. Wystarczy znaleźć daną pozycję w katalogu online, nacisnąć przycisk „Zamów kopię” , zalogować się i wypełnić formularz. O kolejnych etapach realizacji zamówienia poinformujemy Cię mailowo. Usługa ta jest intuicyjna, a jej realizacja błyskawiczna. Skorzystaj i przekonaj się.

PORTALE DZIEDZINOWE - BIBLIOTECZNA PRZESTRZEŃ WIEDZY 

Na przygotowanych przez bibliotekę i administrowanych przez wykwalifikowanych specjalistów dziedzinowych portalach zainteresowani wybraną dziedziną użytkownicy znajdą fachowe, i polecane zasoby elektroniczne. Właśnie tam, po uprzednim prześledzeniu katalogu polskich i światowych wydawnictw, można zaproponować zakup książek do zbiorów Biblioteki. W dobie mnogości pseudonaukowych i niesprawdzonych informacji – użytkownicy globalnej sieci otrzymają tę rzetelną, o najciekawszych źródłach i tematycznych stronach dostępnych w internecie oraz pomoc konsultanta bibliotecznego jak dotrzeć do poszukiwanych treści.


Zapraszamy do korzystania z usług naszej elektronicznej Biblioteki.

Informację wprowadził/a: Anna Dodot

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.