Profesor Ewa Dahlig-Turek i profesor Wojciech Dajczak członkami KEJN-u
Wiadomość, opublikowana 15-01-2013
9 stycznia 2013 roku w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia przez minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbarę Kudrycką aktów nominacyjnych nowym członkom Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych. Wśród członków powołanych z dniem 1 stycznia 2013 r. jest prof. dr hab. Wojciech Dajczak z Wydziału Prawa i Administracji UAM, a członkiem kontynuującym kadencję jest prof. dr hab. Ewa Dahlig-Turek z Wydziału Historycznego UAM.

Przewodniczącym Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych w 2013 roku jest prof. dr hab. Maciej Zabel.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN) jest organem opiniodawczo-doradczym ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Został powołany w grudniu 2010 roku, a zmiana połowy jego członków następuje co dwa lata. Komitet ocenia jednostki naukowe według standardów i zasad oceny uznanych na świecie. Pozwoli to na rzeczywiste powiązanie wysokości finansowania z jakością prowadzonych prac badawczych. W wyniku oceny, jednostki naukowe będą klasyfikowane do jednej z czterech kategorii: A+ - poziom wiodący w skali kraju, A – poziom bardzo dobry, B - poziom akceptowalny z rekomendacją wzmocnienia działalności naukowej oraz C - poziom niezadowalający.

Źródło: http://www.nauka.gov.pl/ministerstwo/aktualnosci/aktualnosci/artykul/kejn-w-nowym-skladzie/

 

 

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.