Medal „Za Zasługi dla UAM” dla Pani Marii Strzałko
Wiadomość, opublikowana 09-10-2012
Senat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na posiedzeniu 25 czerwca 2012 r. przyznał Medal Za Zasługi dla UAM Pani Marii Strzałko, byłej Miejskiej Konserwator Zabytków. Uroczyste wręczenie odznaczenia odbyło się 4 października w Gabinecie JMR. Tradycyjnie, gospodarzem ceremonii był JM Rektor prof. Bronisław Marciniak, laudację wygłosił Profesor Tadeusz Żuchowski z Wydziału Historycznego. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Jerzy Stępień – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Profesor Wojciech Suchocki – Dyrektor Muzeum Narodowego, Ewa Wójciak – Dyrektor Teatru Ósmego Dnia, przedstawiciele Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz znajomi i rodzina Wyróżnionej.

Rektor Bronisław Marciniak poinformował, iż „wyróżnienie jest podziękowaniem i jednocześnie wyrazem uznania za ogromne zaangażowanie, jakie Pani Maria Strzałko włożyła w to, aby zabytkowe obiekty naszego Uniwersytetu zachowały swą wartość historyczną i artystyczną.” Dodał, że Pani Strzałko „jako konserwator zabytków doskonale rozumie, iż zabytkowy obiekt nie zawsze jest tylko miejscem odwiedzanym i podziwianym przez turystów, ale bardzo często jest ośrodkiem, w którym prowadzi się badania naukowe, jest miejscem pracy i nauki. Jednym słowem, miejscem, które musi się zmieniać i dostosowywać do wymogów współczesnych czasów. Dzięki światłemu podejściu Pani Marii Strzałko do spraw modernizacji obiektów zabytkowych mamy na naszym Uniwersytecie pięknie zachowane budynki, które jednocześnie doskonale spełniają swą funkcję użytkową.” 

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.