INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO "KOLOROWEGO UNIWERSYTETU"
Wiadomość, opublikowana 18-10-2012

16 października 2012 r. o godz. 17.00 w Auli UAM odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego „Kolorowego Uniwersytetu”. Rok akademicki 2012/13 oficjalnie otworzył Rektor Kolorowego Uniwersytetu prof. dr hab. Zbigniew Pilarczyk.

Tegoroczna edycja Kolorowego Uniwersytetu jest kontynuacją zeszłorocznego projektu edukacyjnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tym roku projekt skierowany jest do dzieci w wieku 8-12 lat. Atrakcyjna formuła wykładów, odwołująca się do dziecięcej wrażliwości, ciekawości oraz niezwykłej wyobraźni, pozwala młodym studentom „Kolorowego Uniwersytetu” ze śmiałością wkroczyć w świat nauki i połknąć bakcyla wiedzy.

Rok akademicki 2012/13 obejmuje sześć wykładów z obszaru m. in. matematyki, informatyki, historii, prawa, psychologii oraz filozofii. Zaproszenie do udziału w tegorocznej edycji KU przyjęło sześć wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na których dwa razy w miesiącu odbywać się będą wykłady skierowane do młodych słuchaczy w ramach dwóch grup: przedpołudniowej i popołudniowej.

Już teraz zapraszamy do udziału w konkursie „Kartka z wakacji”.

Wszystkim obecnym w inauguracji pięknie dziękujemy za obecność.

Szczegółowy harmonogram roku akademickiego Kolorowego Uniwersytetu i istotne informacje dostępne są pod adresem: www.kolorowyuniwersytet.amu.edu.pl

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.