Głosuj na finalistę Plebiscytu "Polacy z werwą"
Wiadomość, opublikowana 12-07-2013
Prof. Janusz Bujnicki został wybrany do finału plebiscytu "Polacy z Werwą". Jest jednym z pionierów bioinformatyki w Polsce, kierownikiem Laboratorium Bioinformatyki i Inżynierii Białka w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie oraz kierownikiem grupy badawczej w Pracowni Bioinformatyki na Wydziale Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Teoretyczne i praktyczne badania prof. Bujnickiego (tytuł profesorski uzyskał w 2009 roku, zaledwie jedenaście lat po ukończeniu studiów) dotyczą białek, kwasów nukleinowych (DNA i RNA) i ich wzajemnych oddziaływań. Są to badania interdyscyplinarne, wymagające tworzenia programów komputerowych, gromadzenia danych, przeprowadzania zawansowanych analiz obliczeniowych, symulacji oraz weryfikacji teorii i hipotez poprzez badania laboratoryjne z zastosowaniem rozmaitych technik biologicznych, chemicznych i fizycznych. 

Zapraszamy do oddawania głosów na profesora  Bujnickiego, który jest jedynym przedstawicielem poznańskiego środowiska naukowego w plebiscycie.

http://www.polacyzwerwa.pl/kandydaci/janusz-bujnicki/

Nagrody przyznawane w plebiscycie mają wyjątkowy charakter. Najcenniejsza to rodzaj grantu w wysokości 50 tys. zł., który może być przeznaczony wyłącznie na rozwój działalności zawodowej, artystycznej i sportowej. Taki grant otrzyma każdy ze zwycięzców w swoich kategoriach. Laureaci otrzymają też wyjątkową statuetkę autorstwa Pawła Althamera. Dodatkowym wymiarem nagrody jest szeroka kampania informacyjna, dzięki której o dokonaniach kandydatów i laureatów plebiscytu dowiedzą się miliony Polaków.

Liczymy na Państwa głosy! 


Informację wprowadził/a: Magdalena Dylewska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.