„Erasmusowa” wyprawa
Wydarzenie, trwa od 08-11-2010 do 13-11-2010
W ramach programu Erasmus gościmy w bieżącym semestrze ponad 170 studentów zagranicznych. Erasmusowa mobilność służy nie tylko poszerzeniu znajomości studiowanej dyscypliny, lecz także poznaniu wybranego kraju. W dniach 8-13 listopada odbyła się, zorganizowana już po raz ósmy przez Dział Współpracy z Zagranicą UAM, wyprawa studentów zagranicznych do miejsc będących kwintesencją polskiej kultury, historii i naturalnego piękna. 120-osobowa grupa studentów z Hiszpanii, Turcji, Włoch, Portugalii, Niemiec, Francji, Chorwacji, Litwy, Łotwy i Słowacji spędziła tydzień na zwiedzaniu południa Polski.

W programie wyprawy znalazło się zwiedzanie obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO (Historyczne Centrum Krakowa, Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce, Kalwaria Zebrzydowska i Auschwitz-Birkenau), klasztor i bazylika na Jasnej Górze, najbardziej imponujące Orle Gniazdo spośród wszystkich zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej - Zamek Ogrodzieniecki. Po wszystkich tych miejscach studentów oprowadzali anglo- i hiszpańskojęzyczni przewodnicy. Niezapomnianymi przeżyciami pozostaną z pewnością wieczór z muzyką klezmerską na Kazimierzu, widowisko folklorystyczne i całonocna zabawa w góralskim stylu. W Tatrach uczestnicy przewędrowali Dolinę Kościeliską, lokalni przewodnicy przeprawili ich przez Wąwóz Kraków i Smoczą Jamę. Tygodniową wyprawę zamknęła wizyta w nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Zdaniem wielu, wyprawa spełniła marzenia, z jakimi przyjechali do Polski, a wyobrażenia niektórych znacznie przerosła.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.