ERACON 2013
Wiadomość, opublikowana 23-05-2013
W dniach 15-19 maja 2013 r. UAM był gospodarzem międzynarodowej konferencji oraz targów edukacyjnych ERACON. W konferencji, zorganizowanej przez Biuro Programu ERASMUS oraz EAEC (European Association of ERASMUS Coordinators) wzięło udział 350 uczestników z krajów Unii Europejskiej oraz z wielu krajów spoza jej granic, m.in. z Chin.

Gościliśmy głównie pracowników uczelni wyższych, a także przedstawicieli Komisji Europejskiej, FRSE, ESN oraz innych organizacji związanych z szeroko pojętą międzynarodową edukacją i internacjonalizacją kształcenia. 

To kolejna konferencja organizowana w partnerstwie z EAEC, w minionych latach gościły ją uniwersytety w Atenach, Wiedniu, Lizbonie i innych znakomitych ośrodkach akademickich. Możliwość goszczenia konferencji w budynkach Collegium Iuridicum Novum, Collegium Minus i Collegium Maius oraz na terenie MTP była znakomitą okazją do ukazania potencjału Uniwersytetu oraz Miasta partnerom zagranicznym, bezpośrednio zaangażowanym w organizację studenckiej mobilności.

Informację przygotowała:
dr Iwona Borkowska - koordynator uczelniany LLP ERASMUS, dyrektor Centrum Edukacji Międzynarodowej AMU-PIE UAM

 

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.