Kierunek Gospodarka przestrzenna na UAM najlepsza w kraju!
Wiadomość, opublikowana 14-06-2017

Niezmiernie miło nam zakomunikować, że gospodarka przestrzenna prowadzona na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM zajęła I miejsce w tegorocznej edycji Rankingu Kierunków Studiów organizowanego przez miesięcznik "Perspektywy". Ranking został podzielony na osiem obszarów odwzorowujących klasyfikację Krajowych Ram Kwalifikacji (z modyfikacją w obszarze nauk społecznych). Analizie poddano wszystkie uczelnie akademickie w Polsce oraz prowadzone w nich kierunki studiów. Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2017 uwzględniał siedem kryteriów, w tym m.in.: prestiż, sytuację absolwentów na rynku pracy, potencjał akademicki i efektywność naukową. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński