Studencki Nobel 2017 dla studenta Wydziału Biologii UAM
Wiadomość, opublikowana 09-06-2017

Student Wydziału Biologii UAM, Michał Brzozowski, został laureatem tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Studencki Nobel.

Jest to cykliczny konkurs organizowany pod auspicjami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyłonienie najlepszych studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

W tegorocznej edycji wyłoniono laureatów w następujących kategoriach: Nauki przyrodnicze i energetyka, Technologia informacyjna (IT), Medycyna i farmacja, Fizyka i astronomia, Sztuka, Dziennikarstwo i literatura, Nauki społeczno-ekonomiczne oraz Działacz.

Michał Brzozowski został laureatem Studenckiego Nobla 2017 w kategorii: Nauki przyrodnicze i energetyka. Laureat studiuje na II roku studiów magisterskich, na kierunku ochrona środowiska. Od listopada 2016 roku prowadzi w Zakładzie Hydrobiologii UAM badania naukowe finansowane przez MNiSW w ramach projektu Diamentowy Grant.

Informację wprowadził/a: Magdalena Dylewska