Nominacja do Nagrody Literackiej GDYNIA za książkę "O bólu. Pięć rozważań w poszukiwaniu autora" autorstwa prof. UAM dra hab. Łukasza Musiała
Wiadomość, opublikowana 22-05-2017

Książka prof. UAM dr hab. Łukasza Musiała z Wydziału Neofilologii pt. "O bólu. Pięć rozważań w poszukiwaniu autora" została nominowana w kategorii esej do Nagrody Literackiej Gdynia 2017. To jedna z dwóch najbardziej prestiżowych nagród tego typu nagród w Polsce.

Kapituła 12. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA wyłoniła nominowanych w czterech kategoriach: eseistyka, poezja, proza, przekład na język polski.

Nagroda Literacka Gdynia -grafika

Spośród nadesłanych 430 zgłoszeń jury wybrało dwadzieścia najlepszych książek wydanych w 2016 roku, po pięć w każdej z czterech kategorii, w tym książkę autorstwa prof. UAM dra hab. Łukasza Musiała "O bólu. Pięć rozważań w poszukiwaniu autora" opublikowaną przez Wydawnictwo Naukowe UAM.

Lista nominowanych: http://nagrodaliterackagdynia.pl/nominowani-2017-0

Informację wprowadził/a: Wydawnictwo Naukowe