Aktualności

KONFERENCJA NAUKOWO-JUBILEUSZOWA: Człowiek i kamień. Badania geologiczne w perspektywie archeologii
Wiadomość, opublikowana 20-11-2018
Zaproszenie do uczestnictwa w konferencji z okazji  jubileuszu pracy naukowej Prof. dr hab. Janusza Skoczylasa  w dniu 15.03.2019 r. o godz. 10:00 w Auli Lubrańskiego, w Collegium Minus UAM, w Poznaniu. Więcej...
Donacja na specjalistyczne oprogramowanie firmy Emerson Paradigm dla Instytutu Geologii UAM
Wiadomość, opublikowana 18-10-2018
Instytut Geologii po raz kolejny uzyskał roczny grant akademicki w ramach Paradigm Academic Software Program, na bezpłatne użytkowanie zaawansowanego software’u z zakresu geologii i geofizyki.
Więcej...
Instytut Geologii UAM wśród instytucji partnerskich grupy Geoenvironmental Disaster Reduction przy UNESCO
Wiadomość, opublikowana 19-09-2018
Instytut Geologii UAM został oficjalnie jedną spośród 31 instytucji (uniwersytetów i instytutów badawczych) z całego świata (https://www.geo.shimane-u.ac.jp/unesco-chair/partners.html),  które pod przewodnictwem Shimane University (Japonia) i International Consortium on Geo-disaster Reduction (https://icgdr.com/icgdr/history/) tworzą przy UNESCO grupę "Geoenvironmental disaster reduction".
Więcej...
Wkład geologów UAM na 13 międzynarodowej konferencji w Ankarze
Wiadomość, opublikowana 13-09-2018
ICAZ (International Council for Archaeozoology) jest międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem badań archeozoologicznych o najwyższych standardach naukowych i komunikacji między międzynarodową społecznością archeozoologów. Członkowie ICAZ liczą ponad 500 osób z 50 krajów na całym świecie i zajmują się obecnie analizą zróżnicowanych materiałów biokulturowych. W XIII międzynarodowej konferencji naukowej ICAZ w Ankarze w Turcji, która miała miejsce w dniach 02–07.09.2018, wzięło udział około 300 badaczy z ponad 20 krajów, w tym Polski. Instytut Geologii UAM reprezentowała dr hab. Kamilla Pawłowska i Prof. UAM dr hab. Karina Apolinarska.
Więcej...
Prestiżowe wyróżnienie dla Studenckiego Koła AAPG przy Instytucie Geologii UAM
Wiadomość, opublikowana 04-09-2018
Studenckie Koło AAPG zostało nagrodzone wyjątkową nagrodą - Outstanding European Student Chapter Award za działalność w roku akademickim 2016/2017. Jest to bardzo prestiżowe wyróżnienie wśród Chapterów działających w całej Europie.
Więcej...
Wyróżnienie dla prof. Janusza Skoczylasa z Instytutu Geologii UAM
Wiadomość, opublikowana 29-06-2018
Z przyjemnością informujemy, że prof. Janusz Skoczylas z Instytutu Geologii UAM został wyróżniony honorowym członkostwem International Commission on the History of Geological Sciences w ramach International Union of Geological Sciences (INHIGEO IUGS). Wyboru dokonało międzynarodowe grono członków tej organizacji. Prof. J. Skoczylas jest jedyną osobą, która w tym roku została w ten sposób uhonorowana. Serdecznie gratulujemy!
Więcej...
KIERUNEK GEOLOGIA NA WNGiG UAM, ZDOBYWCĄ 2. MIEJSCA WŚRÓD KIERUNKÓW GEOLOGIA W POLSCE W RANKINGU „PERSPEKTYWY 2018”
Wiadomość, opublikowana 05-06-2018
Miło nam zakomunikować, że w roku 2018 nasz kierunek studiów zajął 2. miejsce w rankingu czasopisma Perspektywy wśród studiów geologicznych prowadzonych w Polsce (http://www.perspektywy.pl/RSW2018/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-przyrodnicze/geologia).
Jest to awans o jedną lokatę w stosunku do poprzedniego roku. Lepszy od nas okazał się jedynie Uniwersytet Warszawski, a „w pobitym polu” zostawiliśmy m.in. Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Wrocławski. Szczególnie wysoko (na niemal 100%) ocenione zostały szanse absolwentów naszego kierunku na dobre zarobki i zdobycie doświadczenia w pracy oraz minimalne ryzyko bezrobocia.
Więcej...
DR JAKUB CIĄŻELA LAUREATEM PRESTIŻOWEGO STYPENDIUM FUNDACJI NAUKI POLSKIEJ START
Wiadomość, opublikowana 05-06-2018
Dr Jakub Ciążela związany z Instytutem Geologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został laureatem prestiżowego stypendium Fundacji Nauki Polskiej START skierowanego do najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł. W tym roku otrzyma je stu młodych badaczy reprezentujących wszystkie dziedziny nauki, a tylko jedno z nich przyznano geologowi.
Więcej...
Wykład z serii AAPG Visiting Geoscientist "Integration of geology and geophysics in hydrocarbon exploration and field development"
Wiadomość, opublikowana 05-04-2017
Zapraszamy wszystkich pracowników, doktorantów i studentów na wykład z serii AAPG Visiting Geoscientist, odwiedzi nas Pan Carlos Aizprúa (Statoil) z tematem "Integration of geology and geophysics in hydrocarbon exploration and field development". Wykład odbędzie się w poniedziałek (10.04) o 10:30 w sali 14 Instytutu Gelogii.
Wykłady z serii „Visiting Geoscientists” stoją na bardzo wysokim poziomie, zapraszani goście to najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie.
AMU Poznan Student Chapter of the AAPG
Więcej...
DZIEŃ MUZEUM ZIEMI
Wiadomość, opublikowana 03-04-2017

24 marca 2017 obchodziliśmy Dzień Muzeum Ziemi. Akcji towarzyszyło nie tylko zwiedzanie Pracowni, ale również wykłady, pokaz meteorytów i warsztaty, na których można było zrobić sobie własną „skamieniałość”. To ostatnie stanowisko było przygotowane z myślą o najmłodszych.
W imprezie wzięło udział blisko 700 osób. Były to głównie wycieczki zorganizowane z kilku szkół średnich i gimnazjów, ale również pojawiły się przedszkolaki i dzieci ze szkoły podstawowej.

Więcej...


Poprzednie Następne

1 2