Młodzieżowy festiwal królowej nauk na UAM
Wiadomość, opublikowana 25-09-2018

Po co matematykowi kredki? – to jedno z pytań, na które odpowiedź znajdą uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Wielkopolski podczas Festiwalu Matematyki. Odbędzie się on w czwartek, 27 września, na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM na Morasku. Tegoroczna odsłona festiwalu poświęcona jest geometrii.

Festiwal Matematyki rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 14:30. W programie przewidziano wykłady i warsztaty, czynne będą także stoiska edukacyjne. Spotkanie co roku gromadzi około pół tysiąca młodzieży – uczniów zainteresowanych matematyką oraz zdobyciem lub pogłębieniem swoich doświadczeń matematycznych.

Festiwal połączony jest z  czterdziestym już Finałem Konkursu Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domańskiego, przedwcześnie zmarłego wieloletniego pracownika WMiI UAM. Był laureatem pierwszej odsłony matematycznej rywalizacji. Prezentacja prac finałowych potrwa do godz. 11:00, a o 13:30 ogłoszone zostaną wyniki konkursu.

Organizatorami są Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Szczegółowy program oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie: festmat.wmi.amu.edu.pl

Informację wprowadził/a: Agnieszka Książkiewicz

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.