Jubileusz 45-lecia Instytutu Filologii Polskiej
Wydarzenie, trwa od 24-11-2014 do 27-11-2014
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu obchodzi w tym roku Jubileusz 45-lecia swojego istnienia. W związku z tą szczególną okazją pragniemy zaprosić Państwa na wydarzenia zaplanowane w ramach obchodów Jubileuszu, które odbędą się w dniach 24-27 listopada 2014 r.

Uroczyste rozpoczęcie obchodów będzie miało miejsce w poniedziałek 24 listopada (o godz. 10.00) podczas otwarcia dwudniowej Konferencji Jubileuszowej Poznań w literaturze, literatura w Poznaniu. Oprócz konferencji literaturoznawczej odbędzie się również językoznawcza Konferencja Jubileuszowa Język w regionie – region w języku oraz wydarzenia towarzyszące: spotkanie pt. Miejsce głosu, głos miejsca. Pisarze i miejsca w Poznaniu (z udziałem poznańskich poetów i pisarzy), a także przygotowana przez studentów edukacyjna i regionalistyczna gra miejska pt. Spis treści.

Ponadto zapraszamy naszych Absolwentów do wspólnego zwiedzenia nowej siedziby poznańskiej polonistyki - gmachu Collegium Maius (w poniedziałek 24 listopada o godz. 16.15).

W ramach wspólnego świętowania Jubileuszu 45-lecia Instytutu Filologii Polskiej odbędzie się również spotkanie w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego, gdzie 26 listopada wystawiony zostanie spektakl pt. Mr. Barańczak wystawiany specjalnie z okazji Naszego Święta.

Szczegóły dotyczące programu obchodów Jubileuszu znajdą Państwo w załączeniu oraz w kolejnych komunikatach.

Informację wprowadził/a: Joanna Armatowska