Będą uczyć się od najlepszych i liczą na ich dobre rady
Wiadomość, opublikowana 20-09-2018

Studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z pierwszego i drugiego roku, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z egzaminu maturalnego oraz byli laureatami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, wyruszyli w czwartek na obóz naukowy – BESTStudentCAMP. W spotkaniu w uniwersyteckim ośrodku w Gułtowach bierze udział 24 młodych naukowców.

Podczas pięciu dni warsztatów i spotkań multimedialnych studenci nauczą się aplikowania o granty i stypendia, a także poszerzą wiedzę z retoryki, sztuki prezentacji, prawa autorskiego czy naukowego języka angielskiego. – Mam nadzieję, że na wyjeździe będę mógł nabyć kompetencje, które są potrzebne w życiu uniwersyteckim i które przydadzą mi się w późniejszej pracy, na przykład umiejętność prezentowania, wygłaszania przemówień oraz aplikowania o różne stypendia. – mówi Radosław Wieczorek z filologii germańskiej – Sam planuję składać wniosek o stypendium na studiach magisterskich w Niemczech – dodaje. Z wyjazdu cieszy się również Martyna Bąk, studentka filologii chorwackiej i prawa – Program obozu jak najbardziej spełnia moje oczekiwania, ponieważ zajęcia mają być bardzo praktyczne i na tym właśnie mi zależy – mówi. Oprócz zajęć teoretycznych, dla studentów przygotowano dodatkowe atrakcje, takie tak zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik i Pracowni Efektu Domina w Warszawie, a wieczorem kameralne koncerty. Anna Zborowska z dziennikarstwa dodaje też, że będzie to miłe podsumowanie wakacji. – Chętnie poznam nowych ludzi z różnych wydziałów i z różnych kierunków – cieszy się studentka sinologii, Agata Klabińska. – Mimo że dopiero zaczynamy studia, to już będziemy mogli dowiedzieć się więcej o tym, jakie są możliwości przeprowadzenia badań naukowych – dodaje.

BESTStudentCAMP to kolejny element realizowanego od ubiegłego roku na uczelni programu BESTStudent, który najlepszym maturzystom rozpoczynającym studia na poznańskim uniwersytecie oferuje możliwość zdobycia finansowego grantu na własne badania, tzw. BESTStudentGRANT.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Książkiewicz

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.