:
:
Proszę przepisać tekst z obrazka:
Security key
Wygeneruj nowy obrazek

Baner Inauguracja 1.10.2018
Oświadczenie Rektora
Wiadomość, opublikowana 12-09-2018

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do artykułu z Gazety Wyborczej Poznań z dnia 12 września 2018 roku informuję, że w piątek 7 września br. spotkałem się z rektorami czterech poznańskich uniwersytetów: Medycznego, Przyrodniczego, Ekonomicznego i Akademii Wychowania Fizycznego, by porozmawiać o perspektywie federacji tych uczelni na podstawie przepisów prawnych zawartych w zapisach nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Więcej...
Inauguracja Kolorowego Uniwersytetu 2018/2019
Wiadomość, opublikowana 28-09-2018
Gdy w zabytkowych wnętrzach auli UAM słychać gwar, pisk, czy śmiech, a w oczach pstrzy się od kolorów, to znak, że wystartował Kolorowy Uniwersytet!
Więcej...
Setny rok będzie ich pierwszym
Wiadomość, opublikowana 28-09-2018

„Jesteście w czepku urodzeni, drugiej takiej inauguracji studentów pierwszego roku już nie będzie” – przywitał JM Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki studentów zgromadzonych w piątek 28 września w Auli Uniwersyteckiej na Dniu Studenta I roku. Nawiązał do rozpoczynających się  obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, którego spadkobiercą jest UAM. Rektor zachęcał rozpoczynających studia młodych ludzi do udziału w uroczystościach. - Ten rok jest szczególny ważny jeszcze z innego powodu –  mówił - 1 października wchodzi w życie nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. To wyzwanie przede wszystkim dla nas – profesorów, dziekanów, rektorów – jak uczelnię przystosować do nowych przepisów prawa. Chciałbym jednak zapewnić was, że te zmiany, które czekają nas jako uniwersytet, nie dotkną was jako studentów. Będziecie studiować kierunki studiów, które wybraliście i niezależnie jak uniwersytet będzie kształtowany, z całą pewnością będziemy dbali o to, byście mogli swoje studia ukończyć w planowanych terminach – zapewniał prof. Lesicki.

Więcej...
Mezo gwiazdą Inauguracyjnego Koncertu na UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 03-10-2018

Z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego zapraszamy na Inauguracyjny Koncert, który odbędzie się 3 października 2018 r. o godz. 18.00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ul. Wieniawskiego 1). Koncert uświetni jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia: Mezo.

Więcej...
Wspólne Gaudeamus
Wiadomość, opublikowana 27-09-2018

Dziś, 27 września, Rektorzy świętujących Jubileusz 100-lecia uczelni spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej zapowiadającej jubileuszowy rok akademicki. Nagranie z tego wydarzenia dostępne jest pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=V5UhAGQuNzE.

Więcej...
Spotkanie Adaptacyjne dla studentów z niepełnosprawnościami
Wiadomość, opublikowana 26-09-2018

– Cieszę się bardzo, że zechcieli Państwo wziąć udział w spotkaniu adaptacyjnym, które zostało zorganizowane przez stowarzyszenie Ad Astra – mówiła prorektor ds. studenckich prof. Bogumiła Kaniewska, 25 września podczas spotkania ze studentami z niepełnosprawnościami. - Stowarzyszenie dba o to by realizować  Państwa potrzeb. Wszyscy jesteście równi. Równość polega na tym, aby wszystkim stworzyć takie warunki, by mogli komfortowo studiować. Uniwersytet stara się, by Państwu pomóc – mówiła prof. Kaniewska.

Więcej...
Informacja o warunkach udziału w wielkim koncercie z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego
Wiadomość, opublikowana 07-05-2018

W związku z licznymi pytaniami informuję, że trwa już sprzedaż biletów na koncert Andrei Bocellego, który zaśpiewa 11 maja 2019 r. na INEA Stadionie w Poznaniu z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego. Artyście towarzyszyć będą m.in. chóry akademickie uczestniczące w XIV Międzynarodowym Festiwalu UNIVERSITAS CANTAT 2019.

Więcej...
Senat żałobny poświęcony pamięci śp. prof. Teresy Rabskiej
Wiadomość, opublikowana 25-09-2018

25 września, w Sali Lubrańskiego UAM, odbył się Senat Żałobny, poświęcony zmarłej 7 sierpnia 2018 r., śp. prof. Teresie Rabskiej. - Żegnamy wybitną uczoną, perłę w koronie naszej Almae Matris, lubianą, cenioną, osobę ciepłą i serdeczną, otwartą dla świata i ludzi, tytana pracy, czego wyrazem są liczne medale i odznaczenia. Zawsze będzie niedościgłym wzorem – mówił o zmarłej JM Rektor, prof. Andrzej Lesicki.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.