Oferta dla szkół

Zdjęcie - zajęcia dla szkół

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie zainteresowane licea oraz technika. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotował dla uczniów oraz nauczycieli szkół średnich ciekawą ofertę, która jest systematycznie poszerzana.

Na stałe w kalendarz roku szkolnego wpisały się takie inicjatywy jak Poznański Festiwal Nauki i Sztuki oraz Noc Naukowców, podczas których uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział w ciekawych wykładach, warsztatach i odwiedzić wydziały oraz inne jednostki UAM.

Dzięki Programowi Ambasador nasi studenci odwiedzają kandydatów w szkołach i opowiadają o studiowaniu na UAM, o tym jak się dostać na studia, jakie przedmioty należy zdawać, by zostać przyjętym na wybrane kierunki, o programie studiów oraz jak wygląda studenckie życie. Odwiedzamy szkoły w całej Polsce!

Mamy także propozycje dla nauczycieli, którzy dzięki organizowanym przez nasze jednostki wydarzeniom i zajęciom mogą poszerzyć swoje kompetencje zawodowe, m.in. kursy, warsztaty, studia podyplomowe, Uniwersytet Otwarty UAM.

UAM organizuje również wiele inicjatyw takich jak konkursy, olimpiady, wykłady otwarte, konferencje. Wszystkie aktualne propozycje można znaleźć poniżej.
Zapraszamy do współpracy!

Formularz zapisu do newslettera 

Bezpłatne teczki na świadectwa maturalne – zamów dla swojej szkoły
Wiadomość, opublikowana 04-04-2018

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotował dla szkół estetyczne teczki na świadectwa maturalne. Teczki wysyłamy nieodpłatnie do chętnych szkół.

Więcej...
Młodzieżowy festiwal królowej nauk na UAM
Wiadomość, opublikowana 25-09-2018

Po co matematykowi kredki? – to jedno z pytań, na które odpowiedź znajdą uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Wielkopolski podczas Festiwalu Matematyki. Odbędzie się on w czwartek, 27 września, na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM na Morasku. Tegoroczna odsłona festiwalu poświęcona jest geometrii.

Więcej...
65. Olimpiada Chemiczna na UAM – zapraszamy do udziału
Wiadomość, opublikowana 12-09-2018

W bieżącym roku szkolnym Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zorganizuje 65. Olimpiadę Chemiczną. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, w tym techników chemicznych, a także uczniowie klas gimnazjalnych. W zeszłym roku udział w olimpiadzie wzięło prawie 1000 uczniów z całej Polski.

Więcej...
Zaczynamy Targi Edukacyjne – zapraszamy szkoły do odwiedzin stoiska
Wiadomość, opublikowana 21-09-2018

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaczyna podróż po Polsce. Podczas targów edukacyjnych Ambasadorzy UAM odpowiedzą na wszystkie pytania. Na stoisku kandydaci otrzymają foldery rekrutacyjne, komplet informacji oraz gadżety. Zapraszamy nauczycieli wraz z klasami do odwiedzin naszych stoisk.

Więcej...
Dzień Kandydata na UAM już w październiku
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-10-2018

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza nauczycieli wraz z uczniami na pierwszy Dzień Kandydata na UAM, który odbędzie się 26 października 2018 roku na terenie Kampusu Morasko w Poznaniu (Wydział Chemii, ul. Umultowska 89b) w godzinach 10.00-15.00.

Więcej...
„Będę studentem” – spotkania z uczniami szkół średnich
Wiadomość, opublikowana 21-06-2018

Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami oraz Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra” zapraszają szkoły średnie, w których uczą się osoby z niepełnosprawnościami, do współpracy w ramach akcji „Będę Studentem”.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.