Inspirująco i naukowo. Zakończył się BestStudent Camp UAM!

Na pytanie — Jak się udało spotkanie? – odpowiada tuż po zakończeniu obozu, pomysłodawczyni projektu Prorektor ds. nauki i kształcenia UAM, prof. Beata Mikołajczyk — Było niezwykle inspirujące. Studenci byli otwarci i kreatywni, punktualni i zdyscyplinowani. Uczyli się wielu rzeczy. Przekazywaliśmy im tę wiedzę, którą świadomy student powinien posiadać. Natomiast to, co mnie ujęło, to chęć pracy w grupie w różnych konfiguracjach i chęć rozmowy z nami – prowadzącymi warsztaty. Ta grupa studentów to osoby pełne chęci do dialogu, do współpracy i dyskusji. Jest to zaczyn na przyszłość. Dziś rozstaliśmy się, co nie oznacza, że od 1 października nie będziemy dalej tworzyć wspólnych projektów — odpowiedziała prorektor ds. nauki i kształcenia, prof. Beata Mikołajczyk.

Spotkanie BESTStudentCAMP odbyło się po raz pierwszy i jest elementem całego programu BESTStudentGRANT, adresowanego do studentów 1. i 2. roku studiów I stopnia oraz jednolitych magisterskich, którzy dostali się na UAM jako laureaci ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz jako najlepsi maturzyści (osiągnęli bardzo wysoki wynik na poziomie rozszerzonym egzaminu maturalnego). Program Szkoły Letniej w ośrodku uniwersyteckim w Gułtowach obejmował zajęcia z etyki akademickiej, retoryki, angielskiego języka naukowego, prawa autorskiego, aplikowania o studenckie granty.– Camp dał nam świadomość naukową. Pokazano nam, że Uniwersytet chce promować dobrych studentów. Nasza grupa była połączeniem umysłów ścisłych, jak i humanistycznych, ale świetnie się dogadywaliśmy i uzupełnialiśmy. No i jak widać wróciliśmy bardzo zadowoleni! – mówi jedna z uczestniczek BESTStudentCAMP. Obóz trwał od 20 do 25 września 2018 roku.

fot. Adrian Wykrota