Sąsiedzi UAM na Umultowie
Wiadomość, opublikowana 05-09-2018

W poniedziałek, 3 września po raz pierwszy zabrzmiał dzwonek w nowej szkole na poznańskim Umultowie. Naukę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9  w Poznaniu rozpoczęło ok. 400 uczniów i 150 przedszkolaków. 

Placówka powstała na gruntach przekazanych miastu przez UAM i zamierza z uczelnią współpracować, zwłaszcza z położoną po sąsiedzku Szkołą Wychowania Fizycznego i Sportu UAM. W uroczystym otwarciu, które było jednocześnie miejską inauguracją roku szkolnego, udział wzięła prof. Beata Mikołajczyk, prorektor ds. kształcenia UAM. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jest od dawna obecny w wielu szkołach miasta Poznania i regionu, obejmuje patronaty nad klasami i zajęciami akademickimi, zaprasza na wykłady otwarte, festiwale nauki i inne wydarzenia, skierowane przede wszystkim do uczniów i nauczycieli. UAM współpracuje z licznymi szkołami w ramach Kolorowego Uniwersytetu. Organizuje lub współorganizuje konkursy i olimpiady przedmiotowe. 

W bieżącym roku szkolnym UAM planuje zintensyfikować i unowocześnić współpracę ze szkołami. - Jestem przekonana, że nowoczesne spojrzenie na kształcenie młodych ludzi musi obejmować wszystkie szczeble ich edukacji, a instytucje pracujące na poszczególnych etapach edukacji powinny z sobą coraz silniej współpracować – mówi prof Beata Mikołajczyk. - Zadaniem UAM jest popularyzowanie nauki, pomoc szkole w rozbudzaniu ciekawości świata wśród uczniów i w rozwijaniu ich talentów.  Niezwykle ważne jest także wspieranie zarówno merytoryczne, jak i metodyczne nauczycieli – dodaje Prorektor.

Dyrektor nowej szkoły, Dominika Naworska podkreśla, że chce stworzyć szkołę, która żyje po południu. Proponuje bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, utworzoną również we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Sąsiedzka współpraca między uczelnią a szkołą ruszy pełną parą od października.

fot. Urząd Miasta Poznania

Informację wprowadził/a: Przemysław Stanula

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.