LEGO® Education na UAM
Wiadomość, opublikowana 02-08-2018

26 lipca 2018 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się spotkanie przedstawicieli LEGO Education, AKCES Edukacja oraz przedstawicieli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas którego zaprezentowane zostały sale, w których już niebawem powstanie na naszej uczelni LEGO® Education Innovation Studio. Na zbudowanie LEIS uczelnia otrzyma od LEGO Education ponad 100 zestawów różnych rozwiązań klocków LEGO (DUPLO, WeDo 2.0, EV3) wraz z zestawami rozszerzającymi o wartości ponad 120 tysięcy złotych.

Czwartkowe spotkanie miało na celu przede wszystkim otwarcie się różnych środowisk związanych z edukacją na budowanie nowatorskiej inicjatywy, której efektem ma być stworzenie przestrzeni pomiędzy studentami, wykładowcami, nauczycielami i uczniami do rozwoju nauki, wiedzy oraz szerokiej gamy kompetencji z wykorzystaniem między innymi narzędzi robotyki.
– Warto dodać, że UAM to pierwsza w Polsce uczelnia, która rozpoczęła współpracę z LEGO® Education Innovation Studio – mówi Tomasz Piłka, kierownik Laboratorium Wsparcia i Rozwoju Aplikacji. W październiku 2017 roku Uczelnia podpisała umowę ramową o współpracy z Fundacją ALE Nauczanie i firmą AKCES Edukacja – wyłącznym partnerem oraz oficjalnym dystrybutorem LEGO® Education w Polsce.

LEGO Education Innovation Studio bazuje na koncepcji praktycznego ujęcia procesu dydaktycznego, wyzwalającego u dzieci autentyczny zapał do odkrywania. Inżynierowie oraz naukowcy, którzy jutro będą zmieniać świat, siedzą dzisiaj w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące, pobudzające i aktywizujące zadania. Więcej informacji na temat programu: akcesedukacja.pl/leis/

fot. Przemysław Stanula

Informację wprowadził/a: Przemysław Stanula

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.