Kobiety w Rzeczypospolitej Polskiej
Wiadomość, opublikowana 11-06-2018

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zaprasza we wtorek 12 czerwca o 9.00 na seminarium naukowe pt. "Kobiety w polskiej przestrzeni publicznej: docenianie czy dyskryminowane?"

Setna rocznica nadania kobietom praw wyborczych w Polsce skłania do szerszej refleksji dotyczącej ich miejsca w przestrzeni publicznej naszego kraju. Warto zatem zastanowić się, czy po upływie tych wszystkich lat kobiety traktuje się w Rzeczypospolitej Polskiej tak jak na to zasługują, biorąc pod uwagę ich wykształcenie, wiedzę, aktywność obywatelską, umiejętność współpracy i budowania kapitału społecznego. Organizatorzy proponują skoncentrowanie uwagi na trzech ważnych kwestiach, a mianowicie partycypacji kobiet w gospodarce, polityce i badaniach naukowych. Niezwykle interesujące będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, w jakim stopniu - funkcjonując w wyżej wymienionych sferach – kobiety uzyskały realny wpływ na bieg spraw publicznych i zabezpieczenie swoich praw.    

Spotkanie odbędzie się w sali 43 WNPiD UAM  przy ul. Umultowskiej 89A

W załączniku  szczegółowy program seminarium.


Informację wprowadził/a: Małgorzata Rybczyńska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.