Prof. Tadeusz Wallas "mediom przyjazny"
Wiadomość, opublikowana 07-12-2017

6 grudnia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM wręczono nagrody zwycięzcom Plebiscytu pod hasłem MEDIOM PRZYJAZNY 2017. Plebiscyt organizuje od ponad 10-ciu lat Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Nagradzane są w nim osoby, firmy oraz instytucje,​ które - ku zadowoleniu obu stron - kompetentnie i życzliwie współpracują z dziennikarzami​.

W tym roku tytuł Przyjazny Mediom otrzymał Prorektor UAM, prof. Tadeusz Wallas.
Zdaniem Kapituły jako Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przyczynił się do rozwoju ​kierunków dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Umożliwił wielu młodym ludziom, poprzez zakup potrzebnego sprzętu i​ pomocy dydaktycznych, rozwój zawodowy już w czasie studiów.


Podczas uroczystości podkreślono, że uhonorowany prof. Tadeusz Wallas jest otwarty na współpracę z otoczeniem, którego elementem jest środowisko dziennikarskie. Zawsze znajduje czas dla dziennikarzy, nie boi się podejmować trudnych tematów i wspiera inicjatywy świata mediów. Jest Przyjacielem zarówno adeptów dziennikarstwa, jak i doświadczonych dziennikarzy.


Informację wprowadził/a: Przemysław Stanula

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.