Prof. Tadeusz Wallas został Honorowym Ambasadorem Kongresów Polskich
Wiadomość, opublikowana 15-09-2017

14 września 2017 r., podczas Gali Ambasadorów Kongresów Polskich, prof. Tadeusz Wallas, prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ds. kadry i finansów, otrzymał tytuł Honorowego Ambasadora Kongresów Polskich. Wyróżnienie przyznane zostało przez Polską Organizację Turystyczną oraz Stowarzyszenie Konferencji i Kongresów w Polsce w uznaniu zasług za promowanie Polski jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów.

Prof. Wallas był odpowiedzialny m.in. za organizację 24. Światowego Kongresu Nauk Politycznych, w którym uczestniczyło blisko 2600 uczestników z 92 państw. Oprócz tego, Prorektor UAM od 17 lat organizuje międzynarodowe konferencje na temat integracji europejskiej w Collegium Polonicum. Był także przewodniczącym komitetu organizacyjnego II Ogólnopolskiego Kongresu Politologii, który odbył się w 2012 roku na UAM i zgromadził ponad tysiąc politologów i przedstawicieli innych nauk społecznych.

- Bardzo się cieszę, że na forum ogólnokrajowym dostrzegana jest działalność w zakresie organizacji konferencji i kongresów, do której osobiście się przyczyniłem. W trakcie Gali podziękowałem wszystkim moim współpracownikom, którzy w tym działaniu mnie wsparli – mówi prof. Wallas.

Informację wprowadził/a: Przemysław Stanula

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.