Archiwum informacji

1 2 3 4 5
Władze UAM podziękowały za sprawna akcję w Collegium Polonicum
Wiadomość, opublikowana 05-09-2018

W poniedziałek, 3 września, Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki, podziękował w Collegium Polonicum w Słubicach osobom zaangażowanym w gaszenie pożaru Auli CP. Rektorowi towarzyszyli także: prorektorem ds. kadry i finansów prof. Tadeusz Wallas oraz Kanclerz, dr Marcin Wysocki. Dzięki zaangażowaniu pracowników i studentów Collegium Polonicum, funkcjonariuszy firmy ochroniarskiej oraz sprawnej akcji Strażaków, straty zostały ograniczone do minimum. Do pożaru doszło późnym wieczorem 31 lipca 2018 roku. Zniszczony został dach Auli CP i jej wyposażenie, reszta pomieszczeń nie została uszkodzona.

Więcej...
Amerykańscy studenci prestiżowej Wharton School odwiedzą UAM!
Wiadomość, opublikowana 24-07-2018

Wharton School to uczelnia, którą ukończyli m.in. prezydent USA Donald Trump, jego córka Ivanka Trump, czy ekonomista Jeremy Rifkin.

Więcej...
Stażyści z Izraela w UAM
Wiadomość, opublikowana 11-07-2018

Do 10 lipca w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu goszczą przyszli doktoranci UAM pochodzący z Izraela. Biorą udział w specjalnie dla nich zorganizowanych warsztatach naukowych. Będą przygotowywać się do otwarcia przewodu doktorskiego oraz napisania pracy doktorskiej na Uniwersytecie.

Więcej...
Filologia koreańska najbardziej obleganym kierunkiem na UAM!
Wiadomość, opublikowana 11-07-2018

Ponad siedmiu kandydatów na jedno miejsce przypada na filologię koreańską UAM. Do końca pierwszego etapu rekrutacji pozostało jeszcze kilkanaście dni, ale na dziś jest to najpopularniejszy kierunek w tegorocznej rekrutacji. Studenci mogą rejestrować się do 10 lipca.

Więcej...
Święto wszystkich studentów! Juwenalia 2018!
Wiadomość, opublikowana 28-05-2018

Krzysztof Krawczyk będzie gwiazdą tegorocznych Juwenaliów 2018 w Poznaniu - największego festiwalu w Wielkopolsce. Zabawa rozpoczyna się już dziś - 24 maja i potrwa do soboty 26 maja w Parku im. Jana Pawła II. O godzinie 17:00 studenci zbiorą się na Placu im. Adama Mickiewicza, gdzie uczestnicy będą próbowali pobić rekord w liczbie osób, śpiewających przeboje Krzysztofa Krawczyka! Stamtąd wyruszy kolorowy pochód na Dębiec. Tam, na scenie, o 21:00 nastąpi przekazanie kluczy do miasta przez Władze Poznańskich Uczelni. Ale już o 19:30 wystąpią pierwsze zespoły. Wśród artystów posłuchać  będzie można takich gwiazd jak:  Organek, Bass Astral x Igo Ten Typ Me, Mrozu, Cooporate Orchestra – koncert muzyki Disneya, czy duetu Łona i Webber & The Pimps.

Więcej...
Nie wszystko podlega dyskusji – amerykańska pisarka w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 28-05-2018

Prof. Deborah Lipstadt znana amerykańska pisarka i historyk, która stoczyła sądową bitwę ze znanym negacjonistą Holocaustu  Davidem Irvingiem, odwiedzi Poznań.  O procesie i swoich doświadczeniach z nim związanych opowie w piątek 25 maja o 18.30 w Auditorium Maximum, Collegium Iuridicum Novum UAM przy ulicy Niepodległości 53. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie przez wykładowców ze Szkoły Tłumaczy UAM.

Więcej...
„Chłop polski w Europie i Ameryce” – sympozjum poświęcone pracy wybitnych socjologów: Floriana Znanieckiego i Williama I. Thomasa
Wiadomość, opublikowana 28-05-2018

24 maja 2018 r., w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM, rozpocznie się dwudniowe sympozjum naukowe „Chłop polski w Europie i Ameryce”. Wydarzenie odbywa się dokładnie 100 lat po opublikowaniu pierwszego tomu pracy pod tym samym tytułem, współtworzonej z Williamem I. Thomasem, kluczową postacią szkoły chicagowskiej. Ich praca stanowiła jeden z filarów rozwoju współczesnej socjologii humanistycznej, a sam Znaniecki stał się jednym z najbardziej znaczących socjologów polskich na arenie światowej.

Więcej...
Noc Muzeów w Collegium Minus i Bibliotece Uniwersyteckiej!
Wiadomość, opublikowana 28-05-2018

Aula Uniwersytecka, Sala Lubrańskiego czy Sala Senatu – to miejsca, które staną otworem przed uczestnikami tegorocznej Nocy Muzeów! Oprócz miejsc, w których odbywają się najważniejsze uroczystości uniwersyteckie, a także tych, w których zapadają najważniejsze decyzje, zwiedzić będzie można także zakamarki Biblioteki Uniwersyteckiej, w której studenci oraz profesorowie, chowają się, aby móc w ciszy skorzystać ze zgromadzonych w niej zasobów.

Więcej...
Dni Otwarte Funduszy Europejskich na UAM!
Wiadomość, opublikowana 28-05-2018

11 maja na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W programie wydarzenia znalazł się wykład pt. „Prace nad przyszłym budżetem Unii Europejskiej po roku 2020”, który wygłosi Europoseł Jan Olbrycht (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych), spotkanie „Poznański Model Transferu Wiedzy” (Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii), a także wycieczka po Centrum NanoBioMedycznym „Odkrywamy nanotechnologię”.

Więcej...
Dzień Bibliotekarza z rektorami Almae Matris Posnaniensis
Wiadomość, opublikowana 28-05-2018

8 maja 2018 roku, w Bibliotece Uniwersyteckiej UAM, odbył się wernisaż wystawy „Rektorzy Almae Matris Posnaniensis 1919-2019. Część II. 1941-1981”. Wystawę otworzył JM Rektor, prof. Andrzej Lesicki. Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, złożył pracownikom Biblioteki najserdeczniejsze życzenia w dniu ich święta, a później zaprosił na wykład prof. Grzegorza Łukomskiego pt. „W obronie nauki i polskości. Uniwersytet Poznański w latach 1940-1956”.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.