Archiwum informacji

1 2 3 4 5
Apel Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w związku z aktualną sytuacją polityczną w kraju
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Polska jest najwyższym dobrem, jakie posiadamy. Dobrem wspólnym wszystkich obywateli, którego nikomu nie wolno niszczyć.

Środowisko akademickie z przerażeniem obserwuje narastający konflikt i podziały, nie tylko w elitach politycznych, ale i w całym polskim społeczeństwie, grożący nieprzewidywalnymi dla nas wszystkich konsekwencjami tak w kraju, jak i zagranicą.

Więcej...
Grant na ultranowoczesny teleskop dla Instytutu Obserwatorium Astronomiczne UAM
Wiadomość, opublikowana 04-07-2017

Instytut Obserwatorium Astronomiczne Wydziału Fizyki UAM otrzymał grant na aparaturę w wysokości 2 850 000 zł na budowę "Systemu optycznych robotycznych sensorów satelitarnych". W ramach tej inwestycji wybudowany zostanie ultranowoczesny teleskop zdolny do wykrywania i śledzenia tysięcy obiektów znajdujących się na orbicie wokółziemskiej. Badania te mają na celu wykrycie i skatalogowanie wszystkich obiektów znajdujących się na orbicie wokół Ziemi.

Więcej...
Usłyszymy Doktora Honorowego
Wiadomość, opublikowana 26-11-2015

Zapraszamy na uroczystość wręczenia dyplomuDoktora Honoris CausaUniwersytetu im. Adama Mickiewicza w PoznaniuProfesorowi dr. Brianowi Cecilowi Josephowi Moore’owi, wybitnemu i jednemu z najznamienitszych uczonych zajmujących się nauką o słyszeniu i akustyką psychofizjologiczną. Wydarzenie odbędzie sięw najbliższy poniedziałek, 9 listopada 2015 r., o godz. 12:00 w Sali Lubrańskiego(Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1).

Więcej...
Zapraszamy na uroczyste wręczenie stypendiów Fundacji UAM
Wiadomość, opublikowana 26-11-2015

15 doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymało stypendia naukowe Fundacji UAM. Uroczystość wręczenia laureatom tych wyróżnień odbędzie sięw najbliższą środę, 4 listopada 2015 r., o godz. 14:30 w Auli Lubrańskiego(Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1). W imieniu Fundacji UAM zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Więcej...
19. Poznańskie Dni Książki nie tylko naukowej
Wiadomość, opublikowana 26-11-2015
Tradycyjnie już w listopadzie odbędą się Poznańskie Dni Książki nie tylko naukowej. To już XIX edycja tego wydarzenia, podczas którego można spotkać wydawców, autorów, a  przede wszystkim tłumy czytelników. Wszyscy zainteresowani będą mogli także uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, wykładach, wystawach oraz koncertach. Poznańskie Dni Książki nie tylko naukowej odbędą się w dniach 4-6 listopada, w budynku Collegium Maius UAM, przy ul. Fredry 10.
Więcej...
Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości po raz XVIII
Wiadomość, opublikowana 23-10-2015
Nie ma lepszego miejsca na znalezienie pracy, stażu bądź praktyk niż Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości. Wydarzenie odbędzie się już po raz 18., a organizowane jest przez Biuro Karier Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Już 27 października w godzinach 10:00 – 16:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, wszyscy zainteresowani będą mogli spotkać się z pracodawcami, a także uczestniczyć w warsztatach, szkoleniach i prezentacjach.
Więcej...
AZS UAM Poznań vs KS Espadon Szczecin
Wiadomość, opublikowana 15-10-2015
W najbliższą sobotę (17.10.2015 r.) szykuje się prawdziwe widowisko dla miłośników siatkówki. Na Hali Sportowej UAM, przy ul. Zagajnikowej 9, odbędzie się mecz II ligi piłki siatkowej. Starcie odbędzie się pomiędzy AZS UAM Poznań a KS Espadon Szczecin, który jest dotychczasowym liderem tabeli. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.
Więcej...
Pokaż swój film w kinie!
Wiadomość, opublikowana 12-10-2015
Stowarzyszenie Forum Kultury Audiowizualnej oraz Katedra Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM zapraszają do udziału w przeglądzie filmów studenckich Jedna Rolka. Konkurs jest adresowany do studentów i absolwentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którego rozstrzygnięcie połączone z publiczną projekcją zgłoszonych filmów odbędzie się 26 listopada w Nowym Kinie Pałacowym w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Więcej...
Profesorowie z WPiA UAM sędziami Trybunału Konstytucyjnego
Wydarzenie, rozpoczyna się 09-10-2015
Pracownicy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: prof. dr hab. Roman Hauser oraz  prof. UAM dr hab. Krzysztof Ślebzak zostali wybrani przez Sejm RP na sędziów Trybunału Konstytucyjnego RP w dniu 8 października 2015 roku. Więcej...
Kwestia muzułmańska w Europie. Islam i polityczna ekonomia strachu
Wiadomość, opublikowana 08-10-2015
Czym jest islam? Czy Państwo Islamskie nam zagraża? Czy w relacjach chrześcijańsko-muzułmańskich chodzi o religię? Kim są europejscy wyznawcy islamu? Jak relacje Europy z muzułmanami wyglądały wcześniej? Pracownia Pytań Granicznych zaprasza na cykl wykładów, pt.: „Kwestia muzułmańska w Europie. Islam i polityczna ekonomia strachu”. Najbliższa prelekcja odbędzie się w czwartek, 8 października 2015 roku, o godz: 18.45-20.15, w Sali Śniadeckich, Collegium Maius, ul. Fredry 10. Pierwszy wykład pt.: „Państwo Islamskie - próba opisu nowego zjawiska społecznego” wygłosi dr Mariusz Marszewski (IW UAM).
Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.