Profesura Gościnna NAWA na Wydziale Anglistyki — Prof. Guillaume Thierry (Uniwersytet w Bangor)
Wiadomość, opublikowana 07-12-2020

Profesura Gościnna NAWAto program, który oferuje uczelniom i innym jednostkom naukowym długookresowy pakiet finansowy z NAWA na zaproszenie zagranicznego naukowca o światowej renomie oraz dofinansowanie badań podstawowych z środków Narodowego Centrum Nauki (NCN). Prof. Guillaume Thierry z Wielkiej Brytanii (Uniwersytet w Bangor, Walia) we współpracy z prof. Katarzyną Bromberek-Dyzman i dr. Rafałem Jończykiem z Wydziału Anglistyki UAM podejmie się realizacji projektu dotyczącego dwujęzyczności: „Uwolnienie mocy języka obcego: poznawcze podstawy efektu języka obcego i strategicznego użycia języka”.

Projekt ten poświęcony będzie badaniu zjawiska „foreign language effect”, czyli kognitywnym i emocjonalnym mechanizmom związanym z podejmowaniem decyzji w języku drugim. Pace badawcze zaplanowane są na najbliższe cztery lata (2020-2024).

Ciesząc się ze zdobycia tak prestiżowego grantu, życzymy wszystkim zaangażowanym naukowczyniom i naukowcom wielu sukcesów w realizacji planowanych projektów badawczych!

Informację wprowadził/a: Marcin Turski