Uniwersytet Europejski Viadrina wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają na uroczyste otwarcie European New School of Digital Studies (ENS) w dniu 22 października 2020 roku
Wydarzenie, trwa od 22-10-2020 do 22-10-2020

Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają w czwartek, 22 października 2020 roku o godz. 18.00 na uroczyste otwarcie European New School of Digital Studies (ENS). Otwarcie i dyskusja panelowa będą transmitowane na żywo na stronie www.europeannewschool.eu.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w uroczystości otwarcia mogą uczestniczyć tylko zaproszeni goście.

Uroczystość otworzą prof. Julia von Blumenthal, prezydentka Uniwersytetu Europejskiego Viadrina oraz prof. Bogumiła Kaniewska, rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Następnie głos zabiorą premier Brandenburgii, dr Dietmar Woidke oraz Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego. Szanse i wyzwania, które digitalizacja stawia przed nauką i uniwersytetami to temat panelu dyskusyjnego pt.: „The University Worth Fighting For”, w którym wezmą udział:

- dr Nishant Shah, dyrektor ds. badań i rozwoju, ArtEZ University for the Arts, Holandia,
- Linda Walter, absolwentka Viadriny i założycielka bloga „Future Challenges”,
- dr Paul von Bünau, prezes idalabu, Agency for Data Science.

Uroczystość ta jest również okazją do powitania nowych studentów w Collegium Polonicum z okazji nowego roku akademickiego 2020/21.

O muzyczną oprawę w trakcie otwarcia zadba berliński artysta ricoloop.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie: www.europeannewschool.eu#opening

O ENS:
ENS jest wspólnym projektem Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którego zadaniem jest prowadzenie transdyscyplinarnych badań nad wyzwaniami społeczeństwa cyfrowego. Siedziba ENS znajduje się w Collegium Polonicum w Słubicach.
W semestrze zimowym 2020/21 rozpocznie działalność Master of Digital Entrepreneurship (MoDE) – pierwszy kierunek studiów European New School of Digital Studies.

Obecnie w ENS zatrudniani są profesorowie reprezentujący następujące dziedziny: „Prawo i etyka społeczeństwa cyfrowego”, „Zarządzanie informacją i transformacja cyfrowa”, „Socjologia technologii” oraz „Teoria polityki i demokracja cyfrowa”. Oprócz nich pracownicy naukowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu poprowadzą zajęcia z zakres nauk komputerowych.

Informację wprowadził/a: Ewa Bielewicz – Polakowska