Wykład Prorektorki UAM, prof. dr hab. Katarzyny Dziubalskiej-Kołaczyk, na zaproszenie Brazylijskiego Stowarzyszenia Językoznawczego: "Explaining clusters using NAD and phonotactics”
Wydarzenie, rozpoczyna się 13-05-2020

Prorektorka UAM, prof. dr hab. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk, wygłosi na zaproszenie Miguela Oliveiry, Prezydenta Brazylijskiego Stowarzyszenia Językoznawczego, wykład pt.: „Explaining clusters using NAD and phonotactics”. Prelekcja odbędzie się w wirtualnej przestrzeni internetu 13 czerwca br., o godz. 15:00 czasu polskiego.

Brazylijskie Stowarzyszenie Językoznawcze (Associação Brasileira de Linguística) realizuje projekt wykładów wybitnych językoznawców z całego świata pod zbiorczym tytułem „Abralin ao Vivo - Linguist Online”. Wykłady te mają w zamyśle organizatorów przybliżyć studentom i badaczom języków naturalnych najnowsze wyniki naukowych dociekań. W projekcie uczestniczą ponadto Stały Międzynarodowy Komitet Lingwistów (ciplnet.com), Asociación de Lingüística y Filología de América Latina (mundoalfal.org), Sociedad Argentina de Estudios Lingüísticos (sael.com.ar), Association Internationale de Linguistique Appliquée (aila.info), Societas Linguistica Europaea (societaslinguistica.eu), Linguistic Society of America (linguisticsociety.org) oraz Linguistics Association of Great Britain (lagb.org.uk).

Więcej informacji o projekcie „Abralin ao Vivo - Linguists Online” na: aovivo.abralin.org. Wykład Prorektorki Dziubalskiej-Kołaczyk można będzie odnaleźć pod adresem https://aovivo.abralin.org/?id=LxARaRDE4Nk. Wszystkie wykłady językoznawcze dostępne będą na kanale Abralin na YouTube: youtube.com/abralin

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wykładu Pani Prorektor. Wydział Anglistyki UAM.

Informację wprowadził/a: Marcin Turski