Studenci z Chin po raz czwarty w IKE
Wiadomość, opublikowana 11-07-2019

Studenci z chińskiego uniwersytetu Zhejiang University Ningbo Institute of Technology, ponownie zawitali do Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie.

9 lipca rozpoczęła się czwarta edycja szkoły letniej dla zagranicznych studentów „Summer School: Polish Culture in the European Culture”. Organizatorem dwutygodniowej szkoły letniej jest Zakład Teorii i Badań Interdyscyplinarnych IKE UAM. W tym czasie grupa studentów z Chin będzie realizować interesujący i zróżnicowany program zajęć, obejmujący naukę języka polskiego, wykłady dotyczące polskiej historii, geografii i kultury. Poza zajęciami z pracownikami naukowymi, uczestnicy szkoły letniej zwiedzą Gniezno, Poznań, Kórnik, Rogalin, Biskupin oraz Ostrów Lednicki. Studenci udadzą się również na wycieczkę do Krakowa i Gdańska. Tradycyjnie goście z Chin będą uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym, podczas którego skosztują specjałów polskiej kuchni. Organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczna edycja szkoły letniej okaże się sukcesem oraz wpłynie pozytywnie na dalszą współpracę z uniwersytetem w Ningbo. Pomysłodawczynią szkoły letniej jest prof. UAM dr hab. Beata Frydryczak.

Informację wprowadził/a: Piotr Pawlak