Wystawa "Nie jesteś sam - sekrety symbiozy"
Wydarzenie, trwa od 12-06-2019 do 30-06-2019

Ogród Botaniczny UAM zaprasza na wystawę zatytułowaną „Nie jesteś sam – sekrety symbiozy”, w dniach 12 do 30 czerwca 2019 roku w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu. Wystawa jest efektem międzynarodowego projektu „Botanical Garden: COME IN! VSTUPTE! KOM IN! WEJDŹ! GYERE BE!”, finansowanego w ramach programu ERASMUS +.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że w dniach 12 do 30 czerwca 2019 roku w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie można zwiedzać wystawę zatytułowaną „Nie jesteś sam – sekrety symbiozy”. Wystawa jest efektem międzynarodowego projektu „Botanical Garden: COME IN! VSTUPTE! KOM IN! WEJDŹ! GYERE BE!”, finansowanego w ramach programu ERASMUS +. Powstała dzięki współpracy Ogrodu Botanicznego im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Ogrodu Botanicznego w Pradze, Ogrodu Botanicznego w Göteborgu oraz Węgierskiego Stowarzyszenia Ogrodów Botanicznych i Arboretów. Głównym celem realizowanego wspólnie projektu jest opracowanie metod udostępniania ogrodów botanicznych zwiedzającym o specjalnych potrzebach. W związku z tym wystawa została odpowiednio przygotowana, by umożliwić zwiedzanie osobom niewidomym i niedowidzącym.

Tematem przewodnim wystawy jest zaprezentowanie różnorodnych form związków symbiotycznych pomiędzy organizmami żywymi. Tym, co ją wyróżnia, jest fakt, że zwiedzający mogą odkrywać sekrety symbiozy za pomocą wszystkich zmysłów – nie tylko wzroku i słuchu, ale także węchu, dotyku i smaku. Wystawa prezentuje bogatą kolekcję eksponatów z różnych stron świata. Znajdziecie tutaj Państwo zarówno modele zadziwiających, fascynujących roślin jak i żywe egzemplarze. Nie możemy pozbawić zwiedzających elementu zaskoczenia, dlatego nie zdradzamy nic więcej. Koniecznie musicie nas Państwo odwiedzić, by zwiedzić wystawę osobiście, wszystkimi zmysłami.

Zapraszamy zarówno indywidualnych zwiedzających jak i grupy zorganizowane (w przypadku grup zorganizowanych konieczne jest wcześniejsze telefoniczne lub mailowe umówienie się na konkretny termin).

Wystawę będzie można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00 oraz w soboty, niedziele i czwartek 20 czerwca w godzinach od 11:00 do 18:00. Jednocześnie wystawę zwiedzać może maksymalnie 15 osób. Prosimy traktować eksponaty z należytą ostrożnością.

Organizator wystawy zastrzega sobie prawo do zmiany godzin udostępniania jej zwiedzającym.

Zapraszamy serdecznie!

Informację wprowadził/a: Ewa Kazimierczak-Grygiel