Summer School of Biological Anthropology na temat: Research Methods in Biological Anthropology. From the Field to the Lab
Wydarzenie, trwa od 03-07-2019 do 13-07-2019

Wydział Biologii UAM oraz Europejska Asocjacja Antropologiczna, pod patronatem JM Rektora UAM, prof. UAM dr hab. Andrzeja Lesickiego, organizują w dniach 3-13 lipca br. Summer School of Biological Anthropology na temat: Research Methods in Biological Anthropology. From the Field to the Lab. Ten wart 4 ECTS intensywny kurs obejmować będzie wykłady, warsztaty, ćwiczenia poświęcone metodologii, metodyce i technikom badawczym stosowanym w antropologii biologicznej, w szczególności,  możliwościom stosowania zaawansowanych technik  w badaniach z udziałem ludzi.

Zajęcia prowadzić będą renomowani badacze, m. in.  – Noël Cameron, Professor of Human Biology z School of Sport, Exercise and Health Sciences Loughbourough University, United Kingdom; CG Nicholas Mascie-TaylorProfessor of Population Biology and Health  z University of Cambridge, United Kingdom, Dr. Sc. Irena Martinović Klarić,  Executive Director of the Croatian Science Foundation, Zagreb, Croatia.

W roku jubileuszu UAM, uczestnicy szkoły reprezentujący uczelnie akademickie z Czech, Grecji, Kazachstanu, Węgier, Włoch i Polski, będą mieli okazję do zapoznania się z historią naszej uczelni, problematyką badań prowadzonych na Wydziale Biologii i w Instytucie Antropologii.

Więcej na stronie domowej Wydziału Biologii www.biologia.amu.edu.pl i w portalu Summer Schools in Europe https://www.summerschoolsineurope.eu.

prof. dr hab. Maria Kaczmarek

School Leader