RUSZYŁ PROGRAM "PREMIA NA HORYZONCIE 2"
Wiadomość, opublikowana 02-07-2019

Z radością informujemy, że po 7 miesiącach przerwy MNiSW wznowiło program "Premia na Horyzoncie".

„Premia na Horyzoncie 2” ma na celu wsparcie finansowe podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z realizacją przez nie projektów w ramach programu ramowego Horyzont 2020. Podmiot uprawniony może wziąć udział w przedsięwzięciu, jeżeli zawarł umowę na realizację projektu i posiada regulamin wynagradzania uwzględniający udział w międzynarodowych projektach dotyczących wspierania badań naukowych, rozwoju i innowacji.
Środki finansowe przyznane w ramach przedsięwzięcia przeznacza się na dodatki do wynagrodzeń dla osób pozostających w stosunku pracy z podmiotem uprawnionym, biorących udział w realizacji projektu, niezależnie od charakteru pracy wykonywanej przy realizacji projektu.
Dodatki te nie mogą stanowić kosztów kwalifikowalnych projektu.
Wysokość środków finansowych przyznanych w ramach przedsięwzięcia stanowi równowartość w złotych:
20% wysokości finansowania projektu ze środków Unii Europejskiej przypadającego na podmiot uprawniony – w przypadku projektu, którego wysokość finansowania ze środków Unii Europejskiej w części przypadającej na podmiot uprawniony wynosi do 1 000 000 euro,
25% wysokości finansowania projektu ze środków Unii Europejskiej przypadającego na podmiot uprawniony – w przypadku projektu, którego wysokość finansowania ze środków Unii Europejskiej w części przypadającej na podmiot uprawniony przekracza 1 000 000 euro
– oraz dodatkowo 10% wysokości finansowania projektu ze środków Unii Europejskiej przypadającego na podmiot uprawniony w przypadku, gdy podmiot uprawniony pełni jednocześnie funkcję koordynatora projektu lub jest podmiotem, w którym jest realizowany grant Europejskiej Rady do spraw Badań Naukowych przyznany w ramach programu Horyzont 2020.
Wysokość środków finansowych przyznanych w ramach przedsięwzięcia jest zmieniana w przypadku zmiany wysokości finansowania projektu ze środków Unii Europejskiej przypadającego na podmiot uprawniony.
W przypadku projektu zakończonego i rozliczonego środki finansowe są przekazywane jednorazowo, a w pozostałych przypadkach – w ratach.

Obsługą tego programu w UAM zajmuje się Dział Nauki Programów Krajowych

Więcej informacji o konkursie na stronie MNiSW

Informację wprowadził/a: Marek Fertig