20-lecie Wydziału Teologicznego UAM
Wiadomość, opublikowana 06-12-2018

W ramach obchodów 20-lecia wejścia Wydziału Teologicznego w struktury Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w dniu 16 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta prezentacja pt. Spotkanie z Biblią Kaszubską.

W kaplicy Wydziału Teologicznego Danuta Stenka przeczytała w języku kaszubskim fragmenty Apokalipsy św. Jana w przekładzie O. prof. dr. hab. Adama Sikory OFM, pracownika naszego Wydziału.

Lekturę Apokalipsy poprzedziło wprowadzenie tłumacza, który przybliżył dzieje przekładów Biblii z język kaszubski. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła brawami wspaniałą interpretację tekstu biblijnego, po mistrzowsku przygotowaną i wykonaną przez Danutę Stenkę.

Uroczystość uświetnił występ chóru Dysonans, a także wystawa prac malarskich poświęconych przesłaniu Apokalipsy autorstwa artysty malarza Macieja Tamkuna.

Pełna fotorelacja poniżej:

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir